Fotbalisté brazilského Santosu jsou ve finále MS klubů

Fotbalisté Santosu postoupili do finále mistrovství světa klubů v japonské Toyotě. Brazilský klub porazil domácího mistra Kašiwu 3:1 a o trofej se v neděli utká pravděpodobně s Barcelonou. Katalánský klub nastoupí k semifinálovému duelu ve čtvrtek proti katarskému týmu Al Sádd.

Brazilec Neymar (v bílém) z FC Santos na mistrovství světa klubů v Japonsku

Brazilec Neymar (v bílém) z FC Santos na mistrovství světa klubů v Japonsku | Zdroj: ČTK

Santos se dostal do vedení v 19. minutě, kdy se střelou z dálky prosadila mladá hvězda Neymar. O pět minut později vedl brazilský celek už o dva góly zásluhou nejlepšího střelce brazilské ligy Borgese.

Kašiwa snížila v 54. minutě po hlavičce Sakaie, ale za devět minut vrátil Santosu dvoubrankové vedení Danilo, který skóroval z trestného kopu.