Fotbalisté Brna a Budějovic vypadli z domácího poháru

Fotbalisté brněnské Zbrojovky a Dynama České Budějovice skončili v Poháru České pošty už ve druhém kole. Oba týmy nestačily na třetiligové soupeře - Brno prohrálo v Rosicích 1:2 a Budějovice v Domažlicích 4:5 na penalty.

Trenér František Cipro skončil u týmu po porážce Dynama v Brně 1:3

Trenér František Cipro skončil u týmu po porážce Dynama v Brně 1:3 | Zdroj: ČTK

Jihočechům nepomohlo ani pondělní odvolání trenéra Františka Cipra. Pod vedením dočasného kouče Jiřího Lercha a bez Tomáše Řepky v sestavě měli sice v Domažlicích více šancí, ale do vedení šli tři minuty před koncem prvního poločasu domácí.

Deset minut po přestávce Sandro vyrovnal, ale víc už Dynamo nezvládlo. Klesa navíc trefil v nastaveném čase tyč. V penaltovém rozstřelu neuspěl jako jediný českobudějovický Markovič.

Nedařilo se ani Brnu, které v Rosicícj prohrávalo už od patnácté minuty gólem z penalty. Ve 30. minutě vyrovnal Halaška, další šance ale Zbrojovka nevyužila. A v 88. minutě za to byla potrestána rozhodující brankou.

Naopak další prvoligové týmy - Teplice a Jablonec - roli favorita zvládly a postoupily do třetího kola. Jablonec i bez reprezentanta Lafaty vyhrál v Holešovicích nad třetiligovým Vltavínem 3:0 a Teplice zvítězily v Horních Měcholupech 3:1.

Zbývající zápas 2. kola - 6. září: Dvůr Králové - Hradec Králové

3. kolo - 26. září: Česká Lípa - Liberec, Jablonec nad Jizerou - Rosice, Vyšehrad - Teplice, Domažlice - Pardubice, Ústí nad Labem - Slavia Praha, Meteor Praha VIII - Jablonec nad Nisou, Dvůr Králové/Hradec Králové - Bohemians Praha, Chomutov - Plzeň, Čáslav - Mladá Boleslav, Třinec - Baník Ostrava, Kroměříž - Slovácko, Třebíč - Králův Dvůr, HFK Olomouc - Dukla Praha, Uničov - Sigma Olomouc, Zlín - Jihlava, Viktoria Žižkov - Sparta Praha