Fotbalisté Brna s novým trenérem porazili Olomouc a vzdálili se sestupovým příčkám

Nový trenér fotbalistů Brna Ludevít Grmela začal vítězstvím. Jeho tým porazil v předehrávce 23. kola Gambrinus ligy Olomouc 2:0 góly Mezlíka a Švancary a dočkal se první výhry v jarní části sezony. Zbrojovka se posunula na desáté místo tabulky, na sestupové pozice má šestibodový náskok. Sigma nebodovala už ve třetím duelu za sebou.

Fotbalisté Brna porazili Olomouc 2:0 a do ligové tabulky si připsali tři důležité body v boji o záchranu | Zdroj: ČTK

Zbrojovka nastoupila pod vedením nového trenéra se třemi změnami v sestavě. Grmela do obrany nově postavil Buchtu, do zálohy Frejlacha a v útoku dostal před Švancarou přednost Kroupa. Na straně Olomouce nastoupili oproti duelu se Spartou od začátku Petr s Houskou.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl, oba týmy hrály nepřesně a do šancí se v úvodní pětačtyřicetiminutovce prakticky nedostaly. Ve druhém poločase byla aktivnější Olomouc, Ordoš nevyužil ve 48. minutě velkou šanci. V 68. minutě ale dostal druhou žlutou kartu střídající Varadi a domácí přesilovku využili dokonale.

V 77. minutě tečoval Mezlíkovu střelu Vepřek, gólman Zlámal už nemohl na změnu směru míče reagovat. Sigma i v deseti otevřela hru, ale v 85. minutě podruhé inkasovala. Švancara se po necelé minutě na hřišti dostal k míči a sólo od půlky hřiště zakončil gólem.

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
Branky: 77. Mezlík, 86. Švancara. Rozhodčí: Ardeleánu - J. Paták, Mokrusch. ŽK: Buchta, Frejlach, Brabec - Navrátil, Varadi, Vepřek. ČK: 68. Varadi. Diváci: 3521

Brno: Doležal - Buchta, Brabec, Pernica, Husár - Mezlík, Zavadil, Frejlach (63. Sus), Lutonský (87. Michal Škoda) - Kroupa (85. Švancara), Markovič. Trenér: Grmela

Olomouc: Zlámal - Koutný, Dreksa, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Houska - Petr (83. Javůrek), Ordoš (74. Hořava), Navrátil (46. Varadi) - Doležal. Trenér: Pivarník