Fotbalisté Budějovic konečně vyhráli, uspěla i Slavia

Dvanáct kol Gambrinus ligy trvalo, než hráči Českých Budějovic zvítězili. Na vlastním stadionu přehráli Příbram 4:1. Stejným poměrem vyhrál Liberec na Žižkově, a udržil tak neporazitelnost na trávníku soupeře. Slavia pod vedením Františka Straky vyhrála po druhé v řadě, na Slovácku to bylo v poměru 3:1.

Michael Rabušic slaví gól do sítě Viktorie Žižkov

Michael Rabušic slaví gól do sítě Viktorie Žižkov | Zdroj: ČTK

Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 4:1 (3:0)

Jihočeši už nejsou v nejvyšší soutěži nejhorší. Vděčí za to skvělé první půli, ve které si vypracovali tříbrankový náskok. Dvakrát se během úvodních sedmi minut prosadil stoper Lengyel, třetí gól přidal do pauzy zblízka Ondrášek.

Duel dlouho spěl k výsledku 3:0, ale skóre se v závěru ještě dvakrát změnilo. Nejdřív snížil příbramský Koukal, v nastavení na to stihl reagovat bývalý hráč Středočechů Klesa.

Vítězství odlepilo Dynamo z posledního místa, se sedmi body je nyní třinácté. Příbrami patří jedenáctá pozice.

Branky: 3. a 7. Lengyel, 42. Ondrášek, 90+1. Klesa - 90. Koukal. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Gallo. ŽK: Andrejevič, Krejčí. Diváci: 2312.

Č. Budějovice: Křížek - Čirkin, Lengyel, Brezinský, Machovec (45. Simič) - Klesa, Otepka, Javorek, Sandro - Ondrášek (80. Pecka), Němec (65. Hudson). Trenér: Cipro.

Příbram: Hruška - Štochl, Andrejevič, Krejčí, Divíšek - Valenta (46. Mareš), Tarczal, T. Pilík (69. Papšys), Pleško - Šlapák (46. Koukal), Wágner. Trenér: Vavruška.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 1:3 (0:3)

Sešívané nasměroval k tříbodovému zisku povedený začátek utkání, už ve 14. minutě vedli 2:0 a o dvacet minut později to bylo ještě o branku veselější. Domácí stihli ve druhém poločase už jen zkorigovat, byť šancí mělo víc než jen na jeden gól.

Slavia zvítězila ve třetím zápase pod Františkem Strakou podruhé. Červenobílí si polepšili na 15 bodů a po špatném vstupu do soutěže se vyšplhali už na devátou příčku tabulky.

Branky: 56. Ondřejka - 4. a 34. Janda, 14. Blažek. Rozhodčí: Královec - Kordula, Kocián. ŽK: Ondřejka - Trubila, Hloušek. Diváci: 5568.

Slovácko: Filipko - Kubáň, Mezlík, Trousil, Jeleček (78. Lukáš) - Valenta, Volešák (86. Fujerík), Kordula, Daníček, Hlůpik (37. Ondřejka) - Došek. Trenér: Soukup.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Hloušek - Hurka (69. Milutinovič), Janda, Jarolím, Trubila - Blažek (64. Vlček) - Pospěch (77. Cicman). Trenér: Straka.

Viktoria Žižkov - Slovan Liberec 1:4 (0:2)

První čtvrthodinu byli na hřišti lepší domácí, největší šanci si vypracoval Kadeřábek, jenomže v šestnáctce si špatně zpracoval míč. Kalivoda zase mířil z hranice vápna vedle.

Pak už ale začal úřadovat Liberec. Po několika pohledných akcích se dočkal v závěru prvního poločasu i dvou branek. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se poprvé v zápase prosadil Breznaník, ještě do přestávky zvýšil na rozdíl dvou branek Rabušic, když sólo zakončil přesnou střelou mezi nohy brankáře Vaclíka.

Viktoria snížila v úvodu druhé půle, prosadil se nejlepší střelec Žižkova v této sezoně Böhm. Liberec se ale o plný bodový zisk nenechal připravit a gólem Štajnera z penalty a druhou trefou Breznaníka v utkání stanovil konečné skóre.

Branky: 54. Böhm - 44. a 83. Breznaník, 45. Rabušic, 70. Štajner z pen. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Jiřík. ŽK: Starý, Folprecht - Breznaník. Diváci: 2367.

Žižkov: Vaclík - Slodowy (70. Sivrič), Bodeček, Procházka, Starý - Kalod - Kadeřábek, Kalivoda, Mach (46. Folprecht), Bořil - Böhm (81. Nestorovski). Trenér: Pulpit.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik, Fleišman - Šural (90. Bosančič), Vácha, Janů, Breznaník - Štajner (87. Rilke) - Rabušic (88. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít