Fotbalisté by mohli na Bulhary nasadit provokatérského žolíka

Už za dva dny nastoupí čeští fotbalisté k jednomu z možná nejdůležitějších duelů, co se týká jejich snahy postoupit na světový šampionát, který se koná za dva roky v Brazílii. Jejich soupeřem bude na Letné výběr Bulharska, který je v tabulce kvalifikační skupiny B o bod před svěřenci trenéra Bílka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČR - Malta, utkání skupiny B kvalifikace fotbalového MS 2014, 12. října v Plzni. Petr Jiráček z ČR (vpravo) a Roderick Briffa z Malty. | Zdroj: ČTK

Hlavu českého kouče přitom už možná nyní zaměstnává jinak dost netradiční problém. Totiž koho nominovat do utkání na netradiční post jakéhosi fotbalového provokatéra.

Aby bylo jasno, Češi nehodlají na bulharský výběr trenéra Peneva vyrukovat s nějakou přehnanou tvrdostí či snad i záludností. Jen by rádi využili horkokrevné mentality svého nadcházejícího soupeře, kterou opravdu místy příliš dobře s fotbalovými pravidly skloubit nelze. O tom se Bulhaři v poslední mnohokrát přesvědčili, naposledy při páteční domácí remíze 1:1 s Dánskem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté chtějí přehrát Bulhary fotbalovou kvalitou, ale i mentální vyrovnanosté

„Ten zápas jsem neviděl, jen jsem se dočetl v novinách, že Bulhaři hráli velmi dobře i v deseti lidech, kdyby hráli v jedenácti, že by vyhráli,“ komentuje reprezentační záložník Petr Jiráček ohlasy, které k němu dolehly po pátečním zápase v Bulharsku, ve kterém se domácí hráči podle všech informací de facto zbytečně připravili o dva důležité body.

Na vině bylo vyloučení Bandalovského už ve 26. minutě, po kterém domácí fanoušci ve velkém spílali francouzskému arbitrovi Charponemu. Ve skutečnosti ale mohli lkát pouze na neukázněnost hráčů svého vlastního týmu, kteří své horké hlavy a temperament vkládají do osobních soubojů místy až zbytečně přehnaně.

Podobně jako proti Dánům dopadli Bulhaři už při zářijové výhře 1:0 nad Arménií, kdy zase červený kartonek viděl tentokrát od švýcarského sudího Dyakov.

„Jsou to horké hlavy, stačí jim málo k vyprovokování a dají se rozhodit,“ shrnuje Petr Jiráček do pár slov základní mentální charakteristiku bulharských fotbalistů, které by se v úterý podle Theodora Gebre Selassieho dalo také využít.

„Hlava hraje velkou roli, musíme být v zápase klidní a třeba je něčím zkusit vyprovokovat. Někdo by se toho v rámci možností mohl ujmout,“ naznačuje Gebre Selassie v mírné nadsázce, jakými cestičkami lze také vést strategickou přípravu na úterní zápas.

Jak to tak zatím vypadá, rozhodovat v něm tentokrát může více kvalita mentální než ryze fotbalová.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme