Fotbalisté Českých Budějovic mají po výhře v Příbrami jistou záchranu v nejvyšší soutěži

Fotbalisté Českých Budějovic si definitivně zajistili záchranu v Gambrinus lize. Rozhodla o tom jejich výhra 2:1 v utkání 26. kola v Příbrami. První ligový gól v kariéře dal českobudějovický záložník František Němec, na 2:0 zvýšil vlastní brankou příbramský Jiří Krejčí. V závěru duelu snížil Martin Šlapák, který skóroval v šestém duelu v řadě.

Fotbalisté Michal Klesa z Českých Budějovic (vlevo) a Martin Šlapák z Příbrami v duelu 26. kola Gambrinus ligy | Zdroj: ČTK

Jihočeši měli velkou šanci hned po pár sekundách zápasu, ale Javorek střílel po vydařené akci jen do středu branky. Poté se hrálo především podle příbramských not, domácí se ale v koncovce trápili a nepotvrzovali střeleckou formu z posledních duelů. Šlapák, Kraus ani Koukal ve svých šancích neuspěli.

A za to přišel trest. Ve 40. minutě si Sandro obhodil Divíška a nabíhající Němec svým prvním ligovým gólem v životě poslal hosty do vedení. Hned v úvodu druhého poločasu zmrazili Jihočeši Příbram podruhé. Českobudějovický útočník Řezníček centroval z levé strany, domácí stoper Krejčí míč lehce tečoval, ke smůle domácích ale přesně k tyči vlastní branky.

00:00 / 00:00

S útočníkem Českých Budějovic Jakubem Řezníčkem mluvil o gólu-nególu v Příbrami Michal Jurman

V 62. minutě měl další velkou šanci příbramský Koukal, ale úplně sám na malém vápně hlavičoval mimo branku. Domácí měli i nadále převahu, obrana hostů v čele s Řepkou a Lengyelem ale fungovala spolehlivě. Až v 82. minutě se prosadil Šlapák, který ukončil českobudějovickou sérii bez inkasované branky trvající 362 minut.

České Budějovice vyhrály venku teprve podruhé v sezóně, v Příbrami poprvé od roku 2003. Domácí naopak prohráli teprve podruhé za posledních 14 kol.

1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 1:2 (0:1)
Branky: 82. Šlapák - 40. Němec, 48. vlastní Krejčí. Rozhodčí: Ardeleánu - Zlámal, Štěrba. ŽK: Krajčík (Č. Budějovice). Diváci: 3876

Příbram: Hruška - P. Pilík, Krejčí, Mišůn, Divíšek (79. Kdolský) - Papšys (65. Bernardo), Koukal, Kraus (85. Dušek), Mareš - Šlapák, Krbeček. Trenér: Vavruška

Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (89. Riegel), Rýdel, Javorek, Němec (76. Hudson) - Sandro - Řezníček (84. Brezinský). Trenér: Cipro