Fotbalisté Chelsea rozhodli o postupu do čtvrtfinále LM v prodloužení, dál jde i Real

Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů. Italskou Neapol porazili 4:1 po prodloužení, po 90 minutách zvítězili 3:1. Mezi poslední osmičku prošel také Real Madrid po výhře 4:1 nad CSKA Moskva, první duel skončil v Rusku 1:1.

Branislav Ivanovič rozhodl o postupu Chelsea do čtvrtfinále LM přes Neapol

Branislav Ivanovič rozhodl o postupu Chelsea do čtvrtfinále LM přes Neapol | Zdroj: Reuters

O postupu londýnského celku rozhodl gólem ve 105. minutě obránce Branislav Ivanovič. Chelsea je tak jediným anglickým týmem ve čtvrtfinále Ligy mistrů.

Chelsea věděla, že musí dohánět dvougólové manko, a proto vsadila od začátku na útok. Tím dala prostor pro neapolské brejky, brankář Čech tak měl v úvodní čtvrthodině dva těžší zákroky. Ve 28. minutě se domácí dočkali, hlavou se prosadil Drogba. Na začátku druhého poločasu bylo na Stamford Bridge ještě veseleji, protože Terry zvýšil na 2:0 a v tu chvíli Chelsea postupovala.

Jenže Neapol se nevzdala a v 55. minutě zamířil střelou z hranice pokutového území přesně k tyči Inler. Za tohoto stavu postupoval italský celek. Chelsea i nadále útočila a v 75. minutě se dočkala odměny. Dossen zahrál v pokutovém území rukou a Lampard proměnil penaltu. Výborný zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém rozhodl Ivanovič.

Real potvrdil výbornou bilanci proti ruským celkům. Za posledních dvacet let s nimi na domácím stadionu sehrál sedm zápasů, z toho šestkrát vyhrál a jednou remizoval.

CSKA mělo první šanci, ale Doumbia v osmé minutě střílel nad branku. Do vedení tak šel ve 26. minutě Real díky gólu Higuaína. Po přestávce přidali domácí další tři branky zásluhou Cristiana Ronalda, který skóroval dvakrát, a Benzemy. V 77. minutě snížil na 1:3 Tošič.

Na závěrečných devět minut nastoupil také český útočník Tomáš Necid, který se zotavil po dlouhodobém zranění kolena. CSKA prohrálo teprve druhý z posledních osmi duelů Ligy mistrů na hřišti soupeřů a vůbec poprvé podlehlo španělskému týmu.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Chelsea - Neapol 4:1 (3:1, 1:0) po prodl.
Branky: 28. Drogba, 47. Terry, 75. Lampard z pen., 105. Ivanovič - 55. Inler. Rozhodčí: Brych (Něm.). První zápas: 1:3, postoupila Chelsea

Real Madrid - CSKA Moskva 4:1 (1:0)
Branky: 55. a 90.+3 Ronaldo, 26. Higuaín, 70. Benzema - 77. Tošič. Rozhodčí: Lannoy (Fr.). První zápas: 1:1, postoupil Real

Čtvrtfinalisté LM (losuje se v pátek): Chelsea, Real Madrid, Bayern Mnichov, Marseille, Apoel Nikósie, Barcelona, AC Milán, Benfica Lisabon