Fotbalisté Chelsea se v Basileji přiblížili finále Evropské ligy

Gólman Petr Čech a jeho spoluhráči z Chelsea udělali první krok k postupu do finále fotbalové Evropské ligy. V Basileji zvítězili díky gólu ve čtvrté minutě nastavení 2:1. Ve druhém semifinále zdolalo Fenerbahce Benfiku Lisabon 1:0. Odvety se hrají za týden.

David Luiz slaví vítězný gól Chelsea v semifinále Evropské ligy v Basileji

David Luiz slaví vítězný gól Chelsea v semifinále Evropské ligy v Basileji | Zdroj: Reuters

Chelsea se brzy dostala do vedení. Ve dvanácté minutě posadil Lampard rohový kop na hlavu Mosese, který z pár metrů mířil přesně. Hosté se s jednobrankovým náskokem v zádech příliš nehnali dopředu, až těsně před poločasem měl dvě gólové příležitosti Hazard, ale obě zahodil.

V úvodu druhé půle zachránila oba celky tyč. Nejdříve Petra Čecha, jeho brankovou konstrukci orazítkoval skrytou střelou do protipohybu Stocker, následně nádhernou kombinaci Londýňanů zakončil ránou do tyče Torres.

Většinu druhého poločasu byli aktivnější domácí a v 87. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání, ke kterému jim ale pomohl ožehavý verdikt rozhodčího Pavla Královce. Ten nařídil velmi spornou penaltu a Schär ji bezpečně proměnil střelou doprostřed brány.

Inkasovaný gól ovšem favorita probudil. Oscar sice z osmi metrů vysoce přestřelil a Terryho hlavičku z jednoho metru neuvěřitelně vyrazil brankář Sommer, přesto bude mít Chelsea za týden v odvetě jednu trefu k dobru. Ve čtvrté minutě nastavení skóroval ranou k tyči z přímého kopu Luiz.

Basilej - Chelsea 1:2 (0:1)
Branky: 87. Schär z pen. - 12. Moses, 90.+3 Luiz. Rozhodčí: Královec (ČR). ŽK: Dragovic, D. Degen, Schär - Cole, Luiz. Diváci: 35 000.

Basilej: Sommer - P. Degen, Schär, Dragovic, Pak Ču-ho - F. Frei - Salah (78. D. Degen), El Není (65. Zoua), Die (61. Díaz), Stocker - Streller. Trenér: Yakin.

Chelsea: Čech - Azpilicueta, Ivanovič, Terry, Cole - Luiz - Ramires, Lampard (79. Oscar) - Hazard (70. Mata), Moses - Torres. Trenér: Benítez.

Druhé semifinále vyšlo lépe istanbulskému Fenerbahce, které porazilo Benfiku Lisabon 1:0. Rozhodla o tom hlavička Korkmaze, kterou hostující obránci vykopli až za brankovou čárou.

Vítězství tureckého výběru ale mohlo být výraznější. V nastaveném čase napálil Cristian z penalty tyč a podobně skončily také Sowova hlavička i Kuijtova střela. Jednou zastavila branková konstrukce naděje také Benfiky, z vnější strany ji olízl pokus Gaitána.

Fenerbahce Istanbul - Benfica Lisabon 1:0 (0:0)
Branka: 72. Korkmaz. Rozhodčí: Mažič (Srb.). ŽK: Christian, Topal, Webó - Gomes, Aimar, Pereira, John. Diváci: 45 000.

Fenerbahce: Demirel - Gönül, Yobo, Korkmaz, Ziegler - Meireles (64. Ucan), Topal - Kuijt, Cristian, Sow (87. Krasič) - Webó. Trenér: Kocaman.

Benfica: Artur - Pereira, Jardel, Garay, Melgarejo - Gomes (81. Martins), Aimar (46. Gaitán), Matič - John (64. Rodrigo), Cardozo, Salvio. Trenér: Jesus.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít