Fotbalisté Chelsea touží oplatit Barceloně v Lize mistrů starou křivdu

Michael Ballack už dávno za londýnskou Chelsea nehraje, ale jedna křivda v něm stále hlodá. Jasně to dal najevo ve sloupku pro deník The Times. Možná si ještě pamatujete, jak německý fotbalista před třemi lety honil po hřišti norského sudího Övreböho, který týmu s Petrem Čechem v brance upřel několik pokutových kopů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Chelsea se připravují na zápas s Barcelonou | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Místo Chelsea nakonec gólem v nastaveném čase odvety postoupila do finále Ligy mistrů Barcelona. Ballack sice už v mužstvu není, zato řada jeho tehdejších spoluhráčů ano. A ti dnes večer dostanou po třech letech šanci na odplatu.

Máme s nimi nevyřízené účty. Ten zápas z roku 2009 nám pořád leží v hlavách. Takové věty hráčů Chelsea byste ještě před několika dny našli v anglických novinách na adresu Barcelony.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisty Barcelony nečeká na Stamford Bridge přátelská atmosféra, fanoušci Chelsea nemohou zapomenout na tři roky starou křivdu

V londýnském mužstvu je po třech letech stále dost pamětníků onoho duelu, po kterém se jméno sudího Övreböho stalo na Stamford Bridge sprostým slovem. Čím více se ale letošní semifinále Ligy mistrů blíží, tím jsou domácí na tohle téma diplomatičtější.

„Co se stalo v minulosti, to už stejně nezměníme, takže nemá cenu se tím zabývat. Z mužstva cítím, že má obrovskou motivaci blýsknout se proti Barceloně, ale ne proto, aby hráči napravili nějakou starou křivdu. Prostě aby ukázali, jak jsou dobří. A rozhodčího se nebojíme, ten bude určitě taky dobrý,“ říká domácí trenér Roberto Di Matteo v narážce na časté nářky některých soupeřů Barcelony, že sudí jdou posledním vítězům Ligy mistrů často na ruku.

Před třemi lety to bylo na Stamford Bridge velmi dobře patrné a sudí Övrebö ještě teď dostává od fanoušků Chelsea dopisy, ve kterých mu vyhrožují, že zabijí členy jeho rodiny, jak se Nor svěřil dnešnímu vydání deníku The Times.

Barcelonský kouč Pep Guardiola ovšem pochopitelně řeči o tom, že rozhodčí jeho týmu pomáhají a že jeho hráčům často baští nafilmované pády, příliš rád nemá.

„Někdy mi poznámky o tom, jak moji hráči bezdůvodně skáčou k zemi, přijde až směšné. Všichni vědí, jakou mají kvalitu a že jim jde jen o jedno - získat míč a pak ho soupeři nepůjčit. Skáčou leda tak po zápase do bazénu. A dnešní zápas nebude žádnou odvetou za rok 2009, jsem přesvědčený, že obě mužstva se soustředí na svou šanci postoupit do mnichovského finále.“

Jenže kromě přímých účastníků soustředěných na hru bude dnes večer na Stamford Bridge také více než čtyřicet tisíc domácích fanoušků. A ti rozhodně nezapomněli, jakým způsobem jim Barcelona před třemi lety ukradla šanci poprvé slavit vítězství v Lize mistrů. A vemte jed na to, že to dají najevo.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme