Fotbalisté Chelsea už spíš přemýšlejí nad ligovým duelem s Manchesterem City

Na londýnském Stamford Bridge se dnes večer budou hrát dva fotbalové zápasy najednou. Tak rozdílný je přístup hráčů Chelsea a Sparty k odvetě prvního kola vyřazovací části Evropské ligy, do kterého jdou Angličané s náskokem 1:0 z pražského utkání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Zápotočný ze Sparty (vlevo) se snaží zastavit Marka Marina z Chelsea | Zdroj: ČTK

„Pro mě je to teď nejvíc, co jsem v kariéře dokázal. Že můžu hrát Evropskou ligu. Stadion je obrovský, určitě nás čeká velká kulisa,“ dává záložník Lukáš Vácha najevo, jak vzácné chvíle ho dnes večer v jihozápadním Londýně čekají. A stejně vnímá zápas ve vyhlášeném anglickém prostředí proti poslednímu vítězi Ligy mistrů také trenér Vítězslav Lavička, který už prožil s fotbalem leccos, vždyť ho tahle hra zavála až do Austrálie.

„Pro mě osobně i pro nás sparťany je to sváteční zápas a je to odměna za naši dosavadní práci. Zápas chceme odehrát co nejlépe a poprat se o postup už jen proto, že nás přiletělo povzbudit plno fanoušků do Londýna. To je velký závazek,“ poukazuje Lavička na tři tisíce rudých výletníků, kteří se dnes procházejí Londýnem a o večerní program mají postaráno.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vedení Chelsea a Sparty má velmi rozdílný pohled na vzájemné utkání

Tak početný výjezd fanoušků sparťanské cesty za pohárovými zápasy v posledních patnácti letech nepamatují. I to je důkazem, jak výjimečnou záležitostí je dnešní utkání pro hosty z Prahy. Přístup domácí strany s tím ostře kontrastuje. Pro Chelsea jde o tuctovou překážku, kterou je potřeba odklidit z cesty.

„Pro hráče Chelsea je to zápas, který chtějí a potřebují vyhrát, protože jsou zvyklí být v Evropě úspěšní, ale nijak výrazně se jím nezabývají. Už přemýšlejí o nedělním ligovém duelu s Manchesterem City, který bude klíčový v boji o druhé místo v Premier League. Svědčí o tom i to, že opory Lampard s Ivanovićem budou odpočívat. Utkání se Spartou je sice důležité, ale je jedním z mnoha a rozhodně není na vrcholu seznamu priorit,“ vysvětluje Simon Peach z respektované britské agentury Press Association.

Trenér si potřebuje hlavně naklonit diváky

Stejná slova od hráčů nebo členů realizačního týmu Chelsea nikdy neuslyšíte. Ale i z jejich obezřetných odpovědí se dá vyčíst leccos.

„Jsem ve funkci teprve tři měsíce, ale za tu dobu už hrajeme dvacátý pátý zápas, to je vysoké číslo. Člověk by chtěl kolikrát radši pilovat některé věci při trénincích, ale místo toho je potřeba hrát a dokazovat, že děláme svou práci dobře. Pokud budeme vyhrávat, lidé to ocení, ale když to tak nebude, reakce se úplně změní,“ naznačuje mezi fanoušky Chelsea málo oblíbený kouč Rafael Benítez, čím je - pro něj jinak natolik tuctové utkání se Spartou - důležité.

Nikoli svou výjimečností, ale tím, že i v něm hraje o přízeň publika. A tu může tentokrát jenom ztratit, naopak sparťané mohou v tomhle duelu pouze získat.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme