Fotbalisté Chelsea vyhráli Ligu mistrů

Fanoušci londýnské Chelsea slaví historický triumf. Jejich tým totiž v Mnichově porazil domácí Bayern a vyhrál Ligu mistrů. Napínavý duel se rozhodl a po penaltách, protože v základní hrací době zápas skončil nerozhodně 1:1 a ani v následném prodloužení branka nepadla.

Fotbalisté Chelsea slaví vítězství 5:0 nad Genkem v Lize mistrů

Fotbalisté Chelsea slaví vítězství 5:0 nad Genkem v Lize mistrů | Zdroj: ČTK

Dlouho čekali diváci v Allianz aréně na gól. Ten přišel až v 83. minutě, kdy Thomas Müller naběhl do pokutového území, kde si obránci Chelsea dávali přednost a nakonec nechali Müllera zakončit hlavou.

Radost domácího celku ale vydržela pouhých 5 minut. Didier Droga srovnal stav finále po centru od rohového praporku. Útočník Chelsea se odpoutal od svého strážce Boatenga a hlavičkou se trefil pod břevno.

V prodloužení měly týmy šance, jenže ani jednu neproměnily, takže došlo na penalty.Hned při první sérii v podání kapitána Bayernu Lahma si Čech sáhl na míč, ale nevytěsnil ho. Naopak Neuer vychytal Matu. Další šanci zasáhnout měl český gólman při pokusu svého brankářského kolegy Neuera, ale na míč nedosáhl. Oličův pokus už chytil a další střela Schweinsteigera skončila na tyči. Míč si pak vzal Drogba a rozhodl o triumfu

Petr Čech měl velký podíl na prvním vítězství Chelseav Lize mistrů. Vedle dvou penalt v rozstřelu totiž chytil pokutový kop i v prodloužení a stal se čtvrtým českým fotbalistou, který nejprestižnější klubovou soutěž vyhrál.

Bayern Mnichov - Chelsea 1:1 po prodl. (1:1, 0:0), na penalty 3:4

Branky: 83. Müller - 88. Drogba. Penaltu proměnili: Lahm, Gómez, Neuer - Luiz, Lampard, Cole, Drogba. Penaltu nedali: Olič, Schweinsteiger - Mata. Rozhodčí: Proenca - Miranda, Santos (všichni Portug.). ŽK: Schweinsteiger - Cole, Luiz, Drogba, Torres. Diváci: 65.000.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít