Fotbalisté Chelsea vyřadili Barcelonu a jsou ve finále Ligy mistrů

Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance si po čtyřech letech zahrají finále Ligy mistrů. V odvetě semifinále remizovali na Nou Campu s obhájcem trofeje Barcelonou 2:2 a po výhře 1:0 z prvního duelu nastoupí 19. května v Mnichově proti Realu Madrid nebo domácímu Bayernu. Londýnský klub vrátil Barceloně vyřazení v semifinále roku 2009.

Fotbalisté Chelsea Ramires (vlevo) a Frank Lampard se radují z gólu na stadionu Barcelony | Zdroj: Reuters

Barcelona má za sebou jeden z nejhorších týdnů za poslední roky. Minulou středu prohrála na Stamford Bridge 0:1, v sobotu doma podlehla Realu 1:2 a v úterý večer pro ni letošní Liga mistrů skončila. Katalánskému velkoklubu nestačilo ani vedení 2:0 a necelou hodinu trvající početní výhoda. Ve 48. minutě navíc Lionel Messi trefil z penalty jen břevno.

Barcelona začala aktivně, ale Messi během úvodních dvaceti minut proti Čechovi dvakrát neuspěl. Hosté navíc po 13 minutách přišli o zraněného stopera Cahilla. Ani obrana Barcelony nedohrála bez zranění, Piqué musel ve 26. minutě střídat poté, co se srazil s brankářem Valdésem a utrpěl lehký otřes mozku.

Domácí se dočkali gólu ve 35. minutě, kdy manko z prvního zápasu v Londýně smazal Busquets a vstřelil svůj první letošní gól v Lize mistrů. Navíc za další dvě minuty byl vyloučen kapitán Chelsea Terry, který zezadu nakopl útočníka Barcelony Sáncheze. Oslabení hosté inkasovali ve 42. minutě, kdy skóroval Iniesta.

To ale nebylo v prvním poločase všechno. V první minutě nastavení totiž výborným lobem snížil Ramiers a v tu chvíli postupovala Chelsea. Třetí branku Barcelony mohl krátce po přestávce přidal Messi, ale penaltu nařízenou za faul Drogby na Fábregase napálil jen do břevna. Stejný hráč trefil v 83. minutě tyč, Petr Čech tak opět nedostal od nejlepšího hráče světa gól.

Barcelona bušila do obrany Chelsea, ale ta s přehledem odolávala. Naopak v 91. minutě zmrazil více než 90 tisíc lidí na Nou Campu Torres, který po samostatném úniku obešel brankáře Valdése a vyrovnal na 2:2.

FC Barcelona - Chelsea FC 2:2 (2:1)
Branky: 35. Busquets, 42. Iniesta - 45.+1 Ramires, 90.+1 Torres Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Messi - Meireles, Ramires, Mikel, Čech, Lampard. ČK: 37. Terry (Chelsea). Diváci: 95.000. První zápas 0:1, postoupila Chelsea

Barcelona: Valdés - Puyol, Piqué (26. Dani Alves), Mascherano - Xavi, Busquets, Iniesta - Cuenca (67. Tello), Messi, Fábregas (74. Keita) - Sánchez. Trenér: Guardiola

Chelsea:ÄŒech - IvanoviÄ, Cahill (13. Bosingwa), Terry, Cole - Mikel, Meireles - Lampard, Ramires, Mata (58. Kalou) - Drogba (80. Torres). Trenér: Di Matteo