Fotbalisté Chorvatska vstoupili do ME výhrou 3:1 na Irskem

Fotbalisté Chorvatska porazili v Poznani ve svém prvním zápase na evropském šampionátu Irsko 3:1 a po remíze Španělska s Itálií vedou tabulku skupiny C.

Chorvatský gólman Stipe Pletikosa

Chorvatský gólman Stipe Pletikosa | Zdroj: Reuters

Irsko se na evropském šampionátu představilo po 24 letech, ale žádný velký fotbal nepředvedlo. Od Chorvatska dostalo gól už ve 3. minutě Mandžukič, který po závaru v pokutovém území hlavičkoval.

Na vedoucí gól Mandžukiče odpověděl v 19 minutě zblízka irský St. Ledger. Chorvatští fotbalisté ale byli v prvním poločase lepší a ještě do přestávky se opět dostali do veden. Na hranici pokutového území se míč odrazil k Jelavičovi, který skóroval.

Krátce po poločase navýšil vedení svou druhou přesnou hlavičkou opět Mandžukič.Od 59. minuty se stav 3:1 pro Irsko nezměnil.

Mistrovství Evropy ve fotbale - skupina C:

Poznaň: Irsko - Chorvatsko 1:3 (1:2)

Branky: 19. St. Ledger - 3. a 48. Mandžukič, 43. Jelavič. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: Andrews - Modrič, Kranjčar. Diváci: 39.550.

Irsko: Given - O'Shea, St. Ledger, Dunne, Ward - McGeady (54. Cox), Whelan, Andrews, Duff - Keane (75. Long), Doyle (53. Walters). Trenér: Trappatoni.

Chorvatsko: Pletikosa - Srna, Čorluka, Schildenfeld, Strinič - Rakitič (90. Dujmovič), Vukojevič, Modrič, Perišič (89. Eduardo) - Mandžukič, Jelavič (72. Kranjčar). Trenér: Bilič.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít