Fotbalisté ČR remizovali 0:0 v Dánsku v prvním zápasu kvalifikace na MS

Reprezentace České republiky si připsala první bod do kvalifikační skupiny na mistrovství světa 2014. Tým trenéra Bílka byl po většinu zápasu horším celkem, a tak je bod z Kodaně za bezbrankovou remízu úspěchem.

Petr Jiráček (vlevo) a Matěj Vydra bojují o míč při utkání v Dánsku

Petr Jiráček (vlevo) a Matěj Vydra bojují o míč při utkání v Dánsku | Zdroj: ČTK

Domácí hráči i přes absenci distancovaného střelce Bendtnera velmi často zaměstnávali obranu české reprezentace. Petru Čechovi ale dánští útočníci příliš starostí nenadělali.

Hosté spoléhali na rychlé protiútoky a po jednom z nich už se ke střele dostával útočník Pekhart po Gebre Selassieho centru, ale dánský kapitán Agger obětavým zákrokem šanci Čechů zastavil.

Nejlepší fáze zápasu z pohledu hostů přišla po poločasové přestávce, kdy se téměř k brankové příležitosti dostal obránce Kadlec.

Dánové ale zabrali a dostávali se i do šancí. Pět minut před závěrečným hvizdem se ročilovali, když rozhodčí Stark neposoudil zákrok Rajtorala na Mikkelsena v pokutovém území jako nedovolený a týmy se rozešly bezbrankovou remízou 0:0.