Fotbalisté CSKA vyřadili po Spartě i Sporting Lisabon a zahrají si Ligu mistrů

Přemožitel pražské Sparty mužstvo CSKA Moskva postoupilo do skupinové fáze Ligy mistrů, když v play-off vyřadilo portugalský Sporting Lisabon. Roli favorita bez problémů zvládl Manchester United, z postupu se radují i Leverkusen, Astana a BATE Borisov.

Fotbalisté CSKA Moskva se radují z gólu v odvetném utkání play-off Ligy mistrů se Sportingem | Zdroj: Reuters

Moskevské CSKA doslova vstalo z mrtvých, když dokázalo otočit velice nepříznivý vývoj celého dvojzápasu. Na hřišti Sportingu totiž prohrálo 1:2 a v domácím prostředí po prvním poločase prohrávalo 0:1.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce ale Doumbia dvěma góly otočil skóre a postupovou branku vstřelil pět minut před koncem utkání Musa.

Dramatický souboj svedl kyperský APOEL s kazašskou Astanou. V prvním utkání vyhrála Astana na domácím hřišti 1:0, ale v odvetě stejným rozdílem od 60. minuty prohrávala. Prodloužení odmítl Maksimovič, který poslal kazašský tým šest minut před koncem zápasu do Ligy mistrů.

Manchester United porazil už v prvním utkání Bruggy 3:1 a v odvetě zvítězil v Belgii ještě vyšším rozdílem. Postaral se o to hlavně Wayne Rooney, který v odvetě vstřelil hattrick.

Wayne Rooney přispěl hattrickem k vysokému vítězství Manchesteru United v Bruggách | Foto: Reuters

Překvapivě suverénně si v odvetě počínal Bayer Leverkusen. V utkání s římským Laziem dotahoval jednogólové manko z prvního utkání a dokázal ho vymazat už v prvním poločase.

Po přestávce přestřílel německý tým svého soupeře v poměru 12:0, přitom hned osm střel mířilo mezi tyče. Výsledkem byly dva góly v síti hostujícího Berishi a jednoznačný postup. Lazio navíc dohrávalo od 68. minuty bez vyloučeného Mauricia.

Zbytečně si zkomplikoval cestu za postupem v odvetném utkání běloruský BATE Borisov. Do Bělehradu si přivezl jednogólový náskok, který ve 25. minutě navýšil Staševič.

Ve druhém poločase Partizan vyrovnal, i když gól vstřelil opět hostující hráč. Do vlastní sítě zamířil Žavnerčik. K postupu potřebovali tak domácí vstřelit ještě dva góly a radovali se pouze jednou. V nastaveném čase se prosadil Šaponjič.

Fotbalisté Bayeru Leverkusen se radují z postup do skupinové fáze Ligy mistrů | Foto: Reuters

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

APOEL Nikósie - Astana 1:1 (0:0)
Branka: 60. Štilič - 84. Maksimovič. První zápas: 0:1, postupuje Astana.

Partizan Bělehrad - BATE Borisov 2:1 (0:1)
Branky: 74. vlastní Žavnerčik, 90.+3 Šaponjič - 25. Staševič. První zápas: 0:1, postupuje Borisov.

Leverkusen - Lazio Řím 3:0 (1:0)
Branky: 40. Calhanoglu, 48. Mehmedi, 88. Bellarabi. ČK: 68. Mauricio (Lazio). První zápas: 0:1, postupuje Leverkusen.

Club Bruggy - Manchester United 0:4 (0:1)
Branky: 20., 49. a 57. Rooney, 63. Herrera. První zápas: 1:3, postupuje Manchester.

CSKA Moskva - Sporting Lisabon 3:1 (0:1)
Branky: 49. a 72. Doumbia, 85. Musa - 36. Guttiérrez. ČK: 90.+2 Joao Mário (Sporting). První zápas: 1:2, postupuje CSKA.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít