Fotbalisté Dánska v generálce na zápas s ČR podlehli Slovákům

Fotbalisté Dánska prohráli v přípravném utkání před startem kvalifikace mistrovství světa se Slovenskem 1:3, i když v poločase vedli. V úvodním duelu kvalifikace se Dánové utkají s Českou republikou, která v přípravě remizovala s Ukrajinou 0:0.

Fotbal, ilustrační foto

Fotbal, ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Dánsko šlo do vedení ve 22. minutě zápasu, když dal první branku v reprezentačním dresu útočník Tobias Mikkelsen. Slovensko ale zcela opanovalo posledních třicet minut duelu, v nichž vývoj utkání zvrátilo na svou stranu.

Nejprve vyrovnal po pouhých třech minutách pobytu na hřišti Martin Jakubko, jen devět minut nato už Slováci zásluhou Marka Hamšíka vedli a obrat dokonal v 87. minutě Lubomír Guldan.

V přípravě se nedařilo Itálii, která prohrála s Anglií 1:2. Na výsledku se podepsal i fakt, že oba týmy hrály ve značně improvizovaných ústavách s mnoha mladými hráči. Itálie se dostala do vedení díky Danielu De Rossimu, o chvíli později ale bylo vyrovnáno, prosadil se Phil Jagielka. O výhře Velké Británie rozhodl deset minut před koncem zápasu Jermain Defoe.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít