Fotbalisté do 17 let prohráli s Uzbekistánem a MS pro ně skončilo

Čeští fotbalisté do 17 let skončili na svém premiérovém mistrovství světa už v základní skupině. Mladí Češi prohráli v Mexiku s Uzbekistánem 1:2 a v tabulce skončili na posledním čtvrtém místě.

Fotbalový Aarhus Stadium, Dánsko

Fotbalový Aarhus Stadium, Dánsko | Foto: Dánský fotbalový svaz

Tým trenéra Josefa Csaplára se ve 23. minutě dostal do vedení. Po ruce jednoho ze soupeřů proměnil penaltu útočník Juliš, který tak dal svůj druhý gól na turnaji. Zároveň to byla také druhá branka české sedmnáctky na turnaji. Vedení drželi Češi ještě minutu před koncem prvního poločasu, ve 44. minutě vyrovnal Chakimov.

Na začátku druhého poločasu nevyužili čeští fotbalisté několik šancí a poté začal mít více ze hry Uzbekistán. V 73 minutě využil hrubou chybu české obrany kapitán soupeře Machstalijev. Češi se v závěru snažili vyrovnat, ale z jejich náporu naopak Uzbekistán vytěžil několik nebezpečných protiútoků. Tři výborné zákroky si připsal brankář Zima, ale jeho spoluhráči se na opačné straně neprosadili.

Česká sedmnáctka tak na turnaji prohrála druhý zápas a světový šampionát pro ni končí. Naopak Uzbekistán skupinu D vyhrál a postoupil do osmifinále stejně jako Spojené státy a také třetí tým skupiny Nový Zéland. Tomu stačily čtyři body k tomu, aby se vešel mezi čtyři nejlepší týmy na třetích místech.