Fotbalisté do 19 let vstoupili do ME vítězně

Český výběr fotbalistů do 19 let vstoupil do evropského šampionátu v Rumunsku výhrou 3:1 nad domácím celkem. Branky si připsali Přikryl, Jeleček z penalty a Hadaščok.

Jaroslav Hřebík

Jaroslav Hřebík | Foto: Miroslav Bureš

Tým trenéra Jaroslava Hřebíka s Rumuny od 30. minuty prohrával, když za gólmana Koubka zapadl větrem ovlivněný centr Stancia, průběh utkání ale dokázal třemi brankami zvrátit, a připsat si tak v úvodním zápase mistrovství tři body. Ještě do poločasu vyrovnal olomoucký Tomáš Přikryl střelou z takřka nemožného úhlu, obrat pak dokonali čeští mladíci po přestávce.

V 61. minutě potrestal faul na největší hvězdu českého týmu Tomáše Kalase z Chelsea jeho jmenovec Jeleček působící ve Slovácku a definitivu dal českému vítězství v 85. minutě liberecký útočník Vojtěch Hadaščok.

V tabulce skupiny A mají Češi tři body stejně jako Irové, kteří porazili Řeky 2:1.

Trenér Jaroslav Hřebík se musí na šampionátu obějít bez dvou špičkových útočníků, sparťana Václava Kadlece a Matěje Vydru z Udine nepustily jejich kluby. Mistrovství devatenáctiletých není v oficiálním kalendáři UEFA, a tak celky tuto povinnost nemají.

Rumunsko - Česko 1:3 (1:1)
Branky: 30. Stanciu - 44. Přikryl, 61. Jeleček z pen., 84. Hadaščok.
Sestava ČR: Koubek - Jeleček, Kalas, Brabec, Hála - Kadeřábek, Jánoš (90.+2 Kraus), Sladký, Krejčí - Skalák (69. Hadaščok), Přikryl (88. Fantiš). Trenér: Hřebík.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít