Fotbalisté Dukly porazili v 26. kole Gambrinus ligy Ostravu 4:1

Baník prohrál popáté z posledních šesti zápasů a dál ztrácí dva body na příčky zajišťující záchranu. Nováček soutěže v tabulce poskočil na čtvrté místo, které může za určitých okolností znamenat účast v předkole Evropské ligy.

Hráči Dukly se radují z gólu. Uprostřed je útočník Dukly Jan Pázler

Hráči Dukly se radují z gólu. Uprostřed je útočník Dukly Jan Pázler | Zdroj: ČTK

Hosté sice do utkání vtrhli aktivně, ale brzy se projevila větší sehranost, sebevědomí i efektivita Dukly. Nejdříve se po necelé čtvrt hodině trefil hlavou Vorel a ve 28. minutě po rychlé kličce a střele levačkou Pázler.

V poločase už to bylo po chybě Baníku v rozehrávce a gólu Lietavy 3:0. Následně se ke třem střelcům Dukly přidal v 59. minutě Svatonský. V závěru zápasu se gólu dočkali i hosté Zawadova rána do šibenice ale znamenala už jen snížení 1:4 z pohledu Baníku.

00:00 / 00:00

Utkání mezi Duklou a Baníkem sledoval na Julisce Jan Suchan

26. kolo první fotbalové ligy: Dukla Praha - Baník Ostrava 4:1

Branky: 14. Vorel, 28. Pázler, 44. Lietava, 59. Svatonský - 88. Zawada. Rozhodčí: Jílek - Urban, Páral. ŽK: Lietava, Svatonský - Frydrych. Diváci: 2497.

Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít