Fotbalisté Dukly Praha zdolali v dohrávce Zbrojovku Brno 3:2

Fotbalisté pražské Dukly získali do tabulky Gambrinus ligy další tři body, když v dohrávce 27. kola porazili na domácím hřišti brněnskou Zbrojovku 3:2. Rozhodující branku dal ve druhém poločase Albiach Néstor, Zbrojovce nepomohlo ani brzké snížení, vyrovnat už nezvládla. Dukla je v tabulce naší nejvyšší soutěže pátá.

Utkání 27. kola první fotbalové ligy FK Dukla Praha - FC Zbrojovka Brno 14. května v Praze. Obránce Dukly José Romera (vlevo) a obránce Brna Martin Husár. | Zdroj: ČTK

Dukla utkání, které bylo z původního termínu přeloženo kvůli přívalům deště a nevyhovujícímu terénu, dobře rozehrála. V 11. minutě napřed Dukla nezužitkovala rohový kop, ale vzápětí našel Albiach Néstor v pokutovém území Zbyňka Pospěcha, který míč napálil k pravé tyči brány gólmana Doležala.

V závěru prvního poločasu navýšili domácí náskok, když rychle rozehráli přímý volný kop a gólman Doležal se nechal oklamat kličkou Tomáše Bergera, který nekompromisně rozvlnil síť.

Zbrojovka snížila na začátku druhé půle, Husár centroval z levé strany v šestnáctce až ke Karlu Kroupovi, který překonal brankáře Dukly Radu ranou zblízka.

Jenže jen o osm minut později vedla Dukla znovu o dvě branky, z protiútoku po rohovém kopu Brna poslal Pospěch míč Albiachu Néstorovi, který předvedl výstavní ránu a Dukla vedla 3:1. Brno sice jen dvě minuty nato snížilo na 2:3, když se prosadil Tomáš Frejlach, vyrovnat už ale Zbrojovka nezvládla a všechny body zůstaly na Julisce.

27. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Zbrojovka Brno 3:2 (2:0)

Branky: 11. Pospěch, 43. Berger, 62. Néstor - 54. Kroupa, 64. Frejlach. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Vlasjuk. ŽK: Vrzal - Frejlach. Diváci: 1293.

Dukla: Rada - Romera, Božič, Vorel, Vrzal - Borek, Gedeon, Malý (78. Kalouda) - Berger (73. Engelmann), Pospěch, Néstor (86. Štetina). Trenér: Kozel.

Brno: Doležal - Buchta, Sus, Pernica, Husár - Mezlík, Frejlach (66. Traoré), Zavadil, Lutonský - Kroupa, Markovič (70. Přerovský). Trenér: Grmela.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít