Fotbalisté Dukly si vezou bod z Příbrami za remízu 1:1, Slovácko porazilo Teplice

Hráči pražské Dukly se i v pátém zápasu letošního ročníku Gambrinus ligy dostali do vedení, ale stejně jako v dalších třech případech, se ani tentokrát vítězství nedočkali. Ve druhém poločasu totiž fotbalisté domácí Příbrami vyrovnali na 1:1. Slovácko se poprvé radovalo z vítězství v letošním ročníku GL, když porazilo Teplice 2:1.

Tomáš Berger z Dukly (uprostřed) se snaží projít mezi hráči Příbrami

Tomáš Berger z Dukly (uprostřed) se snaží projít mezi hráči Příbrami | Zdroj: ČTK

V šesté minutě se do brejku dostal Pázler s Dukly, ale domácího brankáře Hrušku nepřekonal. Téměř po půlhodině hry se do velké šance dostali Středočeši, ale Danoski hlavičkoval nad branku Dukly.

Hostům se povedlo vstřelit gól do šatny, když se ve 41. minutě prosadil Borek, který Koukalem vyraženou střelu poslal do branky Středočechů. Dukla vedla 1:0. Do přestávky mohli ještě domácí vyrovnat. Domácí Šlapák vystřelil k tyči Radovi branky, ale brankář Dukly udržel skvělým zákrokem hostům poločasové vedení.

První gólovou příležitost druhého půle si vytvořili v 56. minutě hosté a Pázler trefil tyč. Pak se ale naplnilo heslo nedáš – dostaneš, když o minutu později se na druhé straně gólově prosadil Dejmek.

Do konce zápasu viděli diváci v Příbrami ještě několik dalších šancí na obou stranách, ale skóre se už nezměnilo, a tak si oba týmy podělily body za remízu 1:1.

Ve druhém sobotním duelu se pokoušeli odrazit ode dna ligové tabulky hráči Slovácka, kteří přivítali Teplice. Hosté ze severu Čech se dostali do vedení ve 37. minutě, kdy poslal míč do sítě domácích pohotově Vachoušek.

Slovácko ale ve druhém poločasu začalo střílet góly. Nejdřív se trefil ve 49. minutě z pokutového kopu Volešák a v 71. minutě otočil skóre zápasu Došek. I přes velkou snahu hostů se už stav nezměnil a Slovácko poprvé v letošní sezoně Gambrinus ligy vyhrálo.

1. FK Příbram - Dukla Praha 1:1 (0:1)
Branky: 57. Dejmek - 39. Borek
Rozhodčí: Kocourek - Jiřík, Kocián
ŽK: Krbeček - Božič, Borek
Diváci: 1875
Příbram: Hruška - Krbeček, Hájovský, Dejmek, Mišůn - Šlapák (78. P. Pilík), T. Pilík (83. Kalivoda), Koukal, Pleško (81. Wágner) - Střihavka, Danoski
Dukla: Rada - Hašek, Božič, Vorel, Vrzal - Podrazký (67. Malý), Borek, Gedeon - Berger, Marek (62. Pospěch), Pázler (86. Štetina)

1. FC Slovácko - FK Teplice 2:1 (0:1)
Branky: 48. Volešák z pen., 70. Došek - 37. Vachoušek
Rozhodčí: Proske - Gallo, Paták
ŽK: Kuncl, Volešák, Reinberk, Došek, Kerbr, Fujerik - Lukáš, Rosa, Ježdík, Grigar
Diváci: 4042
Slovácko: Melichárek - Kuncl (46. Reinberk), Mezlík, Trousil, Kubáň - Hlúpik (60. Došek), Volešák, Daníček, Valenta, Kerbr - Kovář (84. Fujerik)
Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Rosa, Chovanec - Ljevakovič, Krátký (76. Vondrášek), Matula (81. Melunovič), Vachoušek, Vůch (54. Jablonský) - Mahmutovič

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít