Fotbalisté Dukly vyhráli v Hradci. Souboj Karviné s Mladou Boleslaví skončil remízou

Fotbalisté Dukly Praha vstoupili do jarní fáze ePojisteni.cz ligy vítězstvím, když uspěli na hřišti Hradce Králové. Souběžně hraný zápas mezi Karvinou a Mladou Boleslaví skončil remízou 1:1. Nedělní program uzavře v podvečer malé pražské derby mezi Spartou a Bohemians 1905.

Dukla vyhrála v Hradci 1:0

Dukla vyhrála v Hradci 1:0 | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Fotbalistům Dukly závěr podzimní části ligy příliš nevyšel, když z osmi zápasů vyhráli pouze jeden. Do druhé fáze sezony však vstoupili lépe, když Pražané v Hradci potvrdili roli mírných favoritů.

V prvním poločase gól nepadl, přestože měla Dukla mírně navrch. To se změnilo až v 67. minutě, kdy se díky parádně provedenému přímému kopu do listiny zapsal Jakub Podaný.

V samotném závěru pak na konečných 2:0 do odkryté brány upravil Jan Holenda. Dukla Praha tak získala výhru 2:0 a vzdálila se sestupovým příčkám. To naopak neplatí o Hradci, který zůstává na 16 bodech s náskokem tří bodů na patnáctou Jihlavu.

Souboj týmů z první poloviny tabulky mezi Karvinou a Mladou Boleslaví skončil remízou. V prvním poločase měla ze hry více domácí Karviná, nicméně žádný z jejich hráčů gól v úvodních 45 minutách nevstřelil.

To se změnilo až v 73. minutě, kdy Lukáš Budínský hlavičkou překonal gólmana středočeského klubu Šedu.

Karviná si však vedení moc neužila, protože Středočeši potřebovali na odpověď pouhých pět minut. O vyrovnání se postaral 20letý Ladislav Takacs, který z pozice ve velkém vápně prostřelil brankáře Laštůvku.

Ve zbylých minutách už žádný gól nepadl, takže utkání skončilo remízou 1:1.

17. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - Dukla Praha 0:2 (0:0)
Branky: 67. Podaný, 90.+3 Holenda. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Mudra - Podaný, Kušnír.

MFK Karviná - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)
Branky: 73. Budínský - 78. Takács. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Urban. ŽK: Šisler - Přikryl, Matějovský, Nečas. Diváci: 3112.