Fotbalisté FC Porto vyhráli Evropskou ligu

Portugalský klub FC Porto se stal vítězem letošního ročníku Evropské ligy. Ve finále porazil další portugalský celek Sporting Braga 1:0

UEFA Evropská liga

UEFA Evropská liga | Foto: UEFA

FC Porto - Sporting Braga 1:0 (1:0)

První poločas finálového klání nenabídl divákům žádnou velkou podívanou. Oba týmy se soustředily na obranu a do útočných výpadů se zapojovalo minimum hráčů. Žádné nebezpečí nehrozilo ani ze standardních situací.

Jako blesk z nebe přišla akce Porta ze 43. minuty. Centrovaný míč zprava našel na hranici pokutového kopu osamoceného Falcaa. Volnosti dokázal kanonýr využít a hlavou nedal Arturovi šanci.

Krátce po úvodu druhého poločasu mohl vyrovnat Mossóro, když se po hrubce Fernandéze řítil sám na brankáře Porta. Helton ale jeho pokus zlikvidoval.

Od té chvíle už nevyprodukovali hráči na obou stranách ani jednu šanci a poskrovnu bylo i alespoň pokusů o zakončení. Finále svou atraktivitou nenadchlo, ale to hráče Porta rozhodně mrzet nebude.

Branka: 44. Falcao. Rozhodčí: Velasco Carballo - Fernández, Guadamuro (všichni Šp.). ŽK: Sapunaru, Helton, Rolando - Hugo Viana, Sílvio, Garcia, Mossoró, Kaká. Diváci: 47.000.

Porto: Helton - Sapunaru, Rolando, Otamendi, A. Pereira - Guarín (73. Belluschi), Fernando, Moutinho - Hulk, Falcao, Varela (79. J. Rodríguez). Trenér: Villas-Boas.

Braga: Artur - Garcia, Paulao, A. Rodríguez (46. Kaká), Sílvio - Custódio, Hugo Viana (46. Mossoró), Vandinho - Alan, Lima (66. Meyong), César. Trenér: Domingos Paciencia.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít