Fotbalisté Ghany vyřadili USA 2:1 po prodloužení

Fotbalisté Ghany porazili USA 2:1 po prodloužení a zahrají si čtvrtfinále mistrovství světa. Po základní hrací době byl stav nerozhodný 1:1, vítězství zajistil Afričanům v 93. minutě Asamoah Gyan. Ve čtvrtfinále se Ghana střetne s Uruguayí.

souboj fotbalistů USA a Ghana na MS

souboj fotbalistů USA a Ghana na MS | Zdroj: ČTK

Ghaně vyšly úvod zápasu a prodloužení. V páté minutě ji poslal do vedení Boateng a ve třetí minutě prodloužení ji poslal do vedení Gyan. Američané vytěžili z převahy ve druém poločas pouze Donovenovu proměněnou penaltu. Jinak ale nedokázali vyzrát na výborného brankáře Kingsona.

00:00 / 00:00

osmifinále USA - Ghana

Výsledek:

USA – Ghana 1:2 (1:1, 0:1) po prodloužení, branky: 62. Donovan z pen. – 5. K. Boateng, 93. A. Gyan, rozhodčí: Kassai – Eros, Vamos (všichni Maď.). ŽK: Cherundolo, Clark, Bocanegra – Jonathan Mensah, Ayew. 35 000 diváků.

Sestava USA: Howard – Cherundolo, DeMerit, Bocanegra, Bornstein – Bradley, Clark (31. Edu) – Donovan, Findley (46. Feilhaber), Dempsey – Altidore. Trenér: Bradley.

Sestava Ghany: Kingson – Inkoom (113. Muntari), Paintsil, Jonathan Mensah, John Mensah, Sarpei (73. Addy) – Annan, K. Boateng (78. Appiah) – Asamoah, A. Ayew – Gyan. Trenér: Rajevac.

Miroslav Bureš, Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít