Fotbalisté Hradce Králové porazili Jablonec

V předehrávce 6. Kola Gambrinus ligy porazili fotbalisté Hradce Králové Jablonec 1:0. Votroci se posunuli na šesté místo tabulky o skóre za Jablonec.

Střelec branky Hradce Vávlav Pilař | Zdroj: ČTK

FC Hradec Králové - FK Baumit Jablonec 1:0 (1:0)

První dvě nebezpečné situace byly sice na straně hostujícího celku, ale Vošahlík respektive Lafata si na Lindra nepřišli. To na druhé straně udeřilo. Votroci rozehráli ve 22. minutě přímý volný kop a přesný centr Kocourka poslal za Špitova záda hlavou Pilař – 1:0.

Hned v úvodu druhého dějství mohl navýšit vedení domácích Černý, ale v rozhodující chvíli uklouzl a k zakončení se v dobré pozici nedostal. V 70. minutě mohl korunovat svůj výborný výkon Kocourek. Prošel přes tři Jablonecké hráče a jeho střele do sítě zabránil až obránce.Vyrovnání měl sice na hlavě v 90.minutě Lafata, jeho střela ale skončila na tyči a tak se nováček raduje ze své druhé výhry v sezóně.

Branka: 22. Pilař. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Lhoták. ŽK: Pilař - Pavlík, Haurdič, Zábojník. Diváci: 5950.

Hradec: Lindr - Wozniak (64. Karal), Chleboun, Kasálek - Rezek (46. Dvořák), Janoušek, Fischer, Poděbradský - Pilař (84. Pokorný), Černý, Kocourek. Trenér: Kotal.

Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Pavlík, Jablonský - Haurdič (46. Kovařík), Loučka, Jarolím (83. Eliáš), Vošahlík (55. Piták) - Lafata, Pekhart. Trenér: Komňacký

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít