Fotbalisté Hradce se do čela ligy nevyhoupli

Fotbalová Gambrinus liga nemá ani jeden tým, který zvítězil v obou prvních kolech nového ročníku. Poslední aspirant plného bodového zisku, Hradec Králové, remizoval v dohrávce 2. kola na domácím hřišti s Bohemians 1905 1:1.

Fotbalisté Bohemians 1905 se radují z gólu do sítě Hradce Králové

Fotbalisté Bohemians 1905 se radují z gólu do sítě Hradce Králové | Zdroj: ČTK

Herně patřila první půle domácím, ti však své velké šance neproměnili. Už v páté minutě trefil Tomáš Rezek, střelec jednoho z dvou gólů Hradeckých v prvním kole proti Spartě, tyč.

Ve 29. minutě se Východočechům dostalo varování při šanci Davida Bartka. O minutu později už se "klokani" ujali vedení. Milan Škoda po rohovém kopu hlavičkoval do zad bránícího Michala Pávka, od nichž se míč odrazil za brankovou čáru. Pikantní je, že Pávek je bývalým hráčem Bohemians.

Srovnat mohl Hradec Králové pár sekund po přestávce. Do gólové příležitosti se probil Pavel Dvořák, jehož poslal trenér Václav Kotal na hřiště až v poločase, mířil ale těsně vedle.

Stav 1:1 tedy na světelné tabuli svítil až ve 49. minutě po proměněné penaltě Pavla Černého. Rozhodčí Jiří Adam ji nařídil kvůli ruce Martina Cseha v pokutovém území.

Ukořistit vítězství se snažily oba celky, ani jednomu se to ovšem nepodařilo. Hradci Králové tak se čtyřmi body na kontě patří čtvrté místo, oproti vedoucí Olomouci má ale pouze horší skóre. Bohemians mají dva body za dvě remízy a jsou spolu se Slavií 10.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít