Fotbalisté Interu Milán zdolali v divokém zápase Janov a jsou sedmí

Přestřelka jako z amerického thrilleru byla k vidění v italské fotbalové lize, týkala se ale jen gólů inkasovaných a vstřelených. Inter Milán sice na domácím hřišti třikrát inkasoval z penalty, Janov ale nakonec přehrál 5:4. Premiéra nového trenéra Andrey Stramaccioniho tak byla vítězná.

Inter Milan's Mauro Zarate (L) celebrates with his coach Andrea Stramaccioni after scoring against Genoa during their serie A soccer match | Zdroj: Reuters

Domácí šli do vedení už ve 13. minutě utkání, když Forlánův centr zužitkoval hlavičkou Diego Milito. Stejný hráč přidal i druhou branku do sítě Janova, a to jen o patnáct minut později. Ještě během prvního poločasu se za domácí trefil Samuel a vypadalo to, že Inter má vítězství v kapse.

Hosté se gólové radosti dočkali v nastaveném čase prvního poločasu díky Emilianu Morettimu, kontaktní branka přišla půl hodiny před koncem utkání z penalty, kterou proměnil Rodrigo Palacio. Pak se na hřišti začaly dít věci.

V 74. minutě odskočil Inter znovu na rozdíl dvou branek zásluhou Zárateho, jenomže Janov dostal po faulu brankáře Julia Césara k dispozici další penaltu a na 3:4 snížil Alberto Gilardino.

Rozhodčí se měli na hřišti co činit, jen o chvíli později byl vyloučen janovský Fernando Belluschi a Inter šel z penalty do vedení 5:3. Milito završil hattrick, žádnou branku do sítě svého někdejšího zaměstnavatele ale tradičně neslavil.

Poslední slovo měli ale přeci jen hosté, znovu z penalty se prosadil Gilardino. Na vyrovnání už ale Janovu nezbyl čas ani síly.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:

AS Řím - Novara 5:2 (25. Marquinho, 34. Osvaldo, 55. Simplício, 61. Krkic, 90.+2 Lamela - 17. Caracciolo, 77. Morimoto), Boloňa - Palermo 1:3 (50. Sörensen - 68. Budan, 76. Hernández, 86. vlastní Morleo), Cagliari - Bergamo 2:0 (11. Conti, 55. Pinilla), Fiorentina - Chievo 1:2 (71. Ljajič - 24. Pellissier, 88. Rigoni), Inter Milán - FC Janov 5:4 (13.,27. a85. z pen. Milito, 38. Samuel, 74. Zárate -80. a90. obě z pen. Gilardino, 45.+3 Moretti, 59. Palacio z pen.), Lecce - Cesena 0:0, Siena - Udine 1:0 (70. Destro), Juventus Turín - Neapol 3:0 (53. Bonucci, 75. Vidal, 83. Quagliarella).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít