Fotbalisté Irska si zastříleli proti Gibraltaru, Skotsko porazilo Gruzii

Kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2016 se z lehkého vítězství radovali fotbalisté Irska. Gibraltaru nastříleli sedm gólů. Výhru si připsalo i Skotsko v utkání s Gruzií, naopak dva body ztratilo Rumunsko, které remizovalo s Maďarskem.

Utkání Rumunska s Maďarskem bylo mezi hráči hodně vyhrocené

Utkání Rumunska s Maďarskem bylo mezi hráči hodně vyhrocené | Zdroj: Reuters

Irové bez problémů potvrdili roli velkých favoritů. Už v 18. minutě zkompletoval Keane hattrick a po přestávce přidali jeho spoluhráči další čtyři góly. Irsko je po dvou zápasech stoprocentní a dostalo se do čela skupiny D.

Ve stejné skupině si první tři body připsalo Skotsko. V domácím prostředí sice skotští fotbalisté nevstřelili branku, ale přesto vyhráli 1:0. Vítězství jim zařídil vlastním gólem po půlhodině hry Chubutija. Utkání řídil český rozhodčí Zelinka.

V utkání skupiny I přivítala Arménie fotbalisty Srbska a o vítězství přišla až v 90. minutě, kdy vyrovnal Tosič. Domácí poslal v 73. minutě do vedení Arzumanjan a o deset minut později mohl zvýšit na rozdíl dvou gólů Pizzeli. Pokutový kop však neproměnil.

Kvalifikace na ME 2016 ve fotbale:

Skupina D:
Irsko - Gibraltar 7:0 (3:0)
Branky: 6., 14. a 18. z pen. Keane, 46. a 53. McClean, 52. vlastní Perez, 56. Hoolahan. Rozhodčí: Trattou (Kypr).
Skotsko - Gruzie 1:0 (1:0)
Branka: 28. vlastní Chubutija. Rozhodčí: Zelinka (ČR).