Fotbalisté Jablonce a Mladé Boleslavi postoupili do semifinále domácího poháru

Fotbalisté Plzně vypadli z domácího poháru. V odvetě čtvrtfinále prohráli doma s Jabloncem 3:4 a po porážce 1:2 z prvního zápasu v soutěži skončili. Do semifinále postoupila Mladá Boleslav, která porazila Slovácko i v odvetě. V Uherském Hradišti zvítězila 1:0.

Martin Fillo z Plzně (vpravo) v souboji s Lubošem Loučkou z Jablonce

Martin Fillo z Plzně (vpravo) v souboji s Lubošem Loučkou z Jablonce | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Jablonce se k postupu mezi čtyři nejlepší týmy soutěže přiblížili hned v úvodu utkání. Ve 4. minutě unikl po levé straně Vaněk a po jeho centru pálil volný Třešňák do tyče a Novák uklidil odražený míč do sítě. O dvě minuty později se po dlouhém autovém vhazování prosadil nekrytý Vaněk a Severočeši vedli nad Plzní 2:0.

V prvním poločase už další branka nepadla, ale na začátku druhého to bylo už 3:0, když se podruhé prosadil Vaněk. Ten zkompletoval v 70. minutě hattrick a vypadalo to na debakl. Domácí sice ještě stav třemi brankami zkorigovali, ale na postup už jim to nestačilo.

O vítězství Mladé Boleslavi na hřišti Slovácka rozhodl ve 24. minutě svým gólem Jakub Mareš. Domácí ani v odvetě pohárového čtvrtfinále nezlomili výsledkovou krizi, kdy z posledních deseti zápasů v lize a dvou v poháru vyhráli pouze jednou.