Fotbalisté Jablonce dotírají na druhou Spartu, porazili Příbram. Vyhrály i Slovácko a Jihlava

Fotbalisté Jablonce se minimálně na pár hodin přiblížili druhé Spartě na rozdíl jednoho bodu. Severočeši si totiž v 21. kole Synot ligy poradili s Příbramí 2:0. Letenští ale můžou náskok získat zpět už dnes večer, kdy od 20.15 hostí Teplice. V dalších duelech porazilo Slovácko České Budějovice 3:1 a Jihlava Hradec Králové 2:0.

Autor prvního gólu Filip Novák (vlevo) a Jan Kopic z Jablonce

Autor prvního gólu Filip Novák (vlevo) a Jan Kopic z Jablonce | Zdroj: ČTK

Domácí Jablonec by blízko první brance už ve druhé minutě. Před dotírajícím Novákem ovšem pohotově zasáhl gólman Boháč. Ani další obrovská šance svěřenců trenéra Šilhavého změnou skóre neskončila. Crnkić centr Romery mezi tyče usměrnit nedokázal.

Ve 28. minutě pak opustil hřiště na nosítkách Boháč. Příbramský brankář se srazil s vlastním obráncem a do hry tak naskočil Krbeček. A přímo z trávníku tak mohl sledovat pokus spoluhráče Bednáře, jehož dorážku skvěle vychytal Hrubý.

Sparta porazila Teplice 1:0. Zápas rozhodla sporná penalta v závěru

A nic jiného než pozorovat míč Krbečkovi nezbývalo ani v závěru poločasu, když ho po nahrávce Pospíšila tvrdou ranou zblízka propálil Novák.

Stejný hráč pak, na rozdíl od Pospíšila a Kopice, jejichž střely skončily na břevně, uklidnil domácí fandy proměněnou penaltou v 82. minutě. Tu rozhodčí Ardeleánu odpískal poté, co Matějů strhl ve vápně Mingazova. Novák zamířil nekompromisně do levého horního rohu.

Budějovice jsou stále na sestup, Jihlava se mu oddálila

I pátý jarní zápas prohrály České Budějovice. Po prohře na Slovácku zůstává ligový nováček stále předposlední 2 body před Libercem. Slovácko zvítězilo po trefách Diviše, Kaloudy a Doška. Za Jihočechy pálil přesně Benát.

Podruhé za sebou bodovala naplno Jihlava. K vítězství nad Hradcem ji nasměrovali střelci gólů Vaculík a Šulek. Na sestupové příčky má Vysočina nyní náskok 8 bodů.

21. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)

Branky: 45. a 82. z pen. F. Novák. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Vaňkát. ŽK: Beneš - Fillo. Diváci: 2872.

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 3:1 (2:0)

Branky: 19. Diviš, 42. Kalouda, 83. Došek - 50. Benát. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Kotalík. ŽK: Michal Škoda, Lengyel (oba Č. Budějovice). Diváci: 3518.

Vysočina Jihlava - Hradec Králové 2:0 (1:0)

Branky: 31. Vaculík z pen., 55. Šulek. Rozhodčí: Hrubeš - Paták, Antoníček. ŽK: Marek, Kliment - A. Čermák, Štípek. ČK: 89. Čermák. Diváků: 3098.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít