Fotbalisté Jablonce porazili Liberec a na Spartu ztrácí pouhé tři body

Fotbalisté Jablonce porazili ve 27. kole Synot ligy v severočeském derby Liberec 2:0, když skóre otevřel na začátku druhého poločasu Kopic, hned za dvě minuty přidal druhou branku Pospíšil. Jablonec se tak tři kola před koncem ztrácí na druhou pražskou Spartu pouze tři body.

Fotbalisté Jablonce se radují z vítězství v severočeském derby nad Libercem

Fotbalisté Jablonce se radují z vítězství v severočeském derby nad Libercem | Zdroj: ČTK

Úvodní poločas byl v režii domácího Jablonce, který si ovšem nepřišel na pozorného gólmana Hrošša. Slovan poprvé výrazněji zahrozil po půlhodině hry, kdy prudké Frýdkovo zakončení musel likvidovat brankář Hrubý.

Ve 47. minutě ještě Hroššo hlavičku Pernici do své branky nepustil, ale o minutu později už liberecký gólman kapituloval. Střelu Mingazova vyrazil jen před Kopice, který pohodlně skóroval.

Liberec se ani pořádně neotřepal a v 50. minutě už prohával 0:2. Kopicův centr odvrátil Karišik jen k nohám Pospíšila, jenž po zemi prostřelil Hrošša.

Hosté se mohli do hry vrátit v 72. minutě, ale nebezpečnou hlavičku Bakoše z dobré pozice vytěsnil na roh Hrubý.

Závěr zápasu už byl plně v režii Jablonce. Zvýšit skóre Rosii a po něm v poslední minutě zápasu Novák, ale ani jedna akce gólem neskončila.

27. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Slovan Liberec 2:0 (0:0)
Branky: 48. Kopic, 50. M. Pospíšil. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Hájek. ŽK: Doležal - Karišik, Šural. Diváci: 5840.
Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, F. Novák - Greguš (70. Rossi), Hübschman - Kopic (88. Masopust), M. Pospíšil, Mingazov (74. Crnkič) - Doležal. Trenér: Šilhavý.
Liberec: Hroššo - Coufal, Karišik, Pokorný, Fleišman - Sackey (87. Hadaščok) - Šural, Pavelka, Frýdek - Bakoš (76. Douglas) - Delarge (64. Sus). Trenér: Vavruška.

Vojtěch Bureš, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít