Fotbalisté Jablonce prohospodařili dvougólové vedení a z Hradce vezou bod

Návrat do Hradce Králové trenérovi Václavu Kotalovi pořádně zhořkl. Kouč Jablonce musel překousnout, že jeho tým ve městě, kde poslední tři roky působil, ztratil dvougólové vedení. Hradec remizoval ve 2. kole fotbalové ligy s Jabloncem 2:2.

David Lafata slaví se svými spoluhráči gól do sítě Olomouce

David Lafata slaví se svými spoluhráči gól do sítě Olomouce | Zdroj: ČTK

Po deseti minutách hry potvrdil pověst krále střelců Lafata, který ve 13. minutě skóroval. Po Kovaříkově rohu si našel místo na malém vápně - ani nemusel vyskočit, domácí zadáci mu nechali dost prostoru - a hlavou překonal Lindra. Po dvou kolech tak má dvě branky (loni jich nasázel 25).

Tempo hry a kvalita se ale zvedla až po přestávce. V 53. minutě domácí nepodržel brankář. Lindr pustil Kopicovu střelu z rohu pokutového území, i když míč mířil přímo na něj. Hradecká aktivita se i po tomto kiksu stupňovala, tlaku pomohlo také střídání. Snížit se jim podařilo ale až po 69. minutách.

Technickou střelu Bosňana Harba mířící do sítě vyrazil rukou stoper Beneš. Sudí Kocourek zapískal penaltu, z níž snížil precizní ranou do horního roku branky Dvořák. Jabloneckého obránce však k nevoli domácích nevyloučil.

Nepříznivý stav a možná i pocit křivdy hnaly Hradec za vyrovnáním. Velké šance měli Harba a Štěpán, oba však zblízka po centrech ze strany minuli. Přesto se domácí tímto způsobem prosadili: po levé straně utekl Štěpán, přihrál Uškovičovi, jeho první střelu Valeš perfektně lapil, ale na dorážku přes hlavu nestačil.

2. kolo první fotbalové ligy:

FC Hradec Králové - Baumit Jablonec 2:2 (0:1)

Branky: 69. Dvořák z pen., 85. Uškovič - 13. Lafata, 53. Kopic. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Nádvorník. ŽK: Holeš, Dvořák - Beneš, Novák, Eliáš. Diváci: 3959

Hradec: Lindr - Holeš, Hochmeister, Fukal, Poděbradský - Pávek (60. Uškovič), Šisler (84. Jedunov) - Štěpán, Harba, Zelený (54. Rezek) - Dvořák. Trenér: Plíšek
Jablonec: Valeš - Eliáš, Beneš, Novák, Jablonský - Čížek (78. Vaněk), Loučka - Kopic (86. Třešňák), Piták, Kovařík (63. Zoubele) - Lafata. Trenér: Kotal

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít