Fotbalisté Jablonce prohráli a jsou druzí

Tým Jablonce podlehl v dohrávce 11. kola Gambrinus ligy Plzni 0:1 a nevyužil tak šanci vrátit se před Teplice do čela nejvyšší fotbalové soutěže. Západočeši se po vítězství posunuli v tabulce na čtvrté místo.

Radost fotbalistů Plzně po výhře v Jablonci

Radost fotbalistů Plzně po výhře v Jablonci | Zdroj: ČTK

Plzeňský tým vstoupil do utkání aktivně a pozornou obranou nepouštěl domácí do větších příležitostí. Ve 30. minutě potom Západočeši předvedli rozhodující akci zápasu. Rezek poslal dlouhý míč za jabloneckou obranu, Rajtoral se zbavil obránce Krejčího a po kličce brankáři Špitovi vstřelil svůj první gól v dresu Plzně.

Do druhé půle nastoupil Jablonec s jasným cílem vyrovnat a na jeho hře to bylo vidět. V 56. minutě byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen střelec plzeňského gólu Rajtoral. Domácí se dostali do tlaku a několika příležitostí, žádnou však nevyužili. Výhru hostů mohl ještě v závěru navýšit Jiráček, ani jednu ze svých dvou šancí ale neproměnil.

00:00 / 00:00

Jablonec-Plzeň 0:1 - 11.kolo Gambrinus ligy

Dohrávka 11. kola Gambrinus ligy:

FK Baumit Jablonec - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 30. Rajtoral. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Teuber. ŽK: Jarolím, Haurdič - Rajtoral, Ševinský, Rada, Rezek. ČK: 56. Rajtoral. Diváci: 2312.

Jablonec: Špit - Krejčí (83. Michálek), Huber (46. Vošahlík), Drsek, Kovařík - Haurdič (78. Vukovič), Pavlík, Jarolím, Loučka, Čížek - Lafata. Trenér: Komňacký.

Plzeň: Daněk - Ševinský, Bystroň, Navrátil, Limberský - Petržela (77. Jiráček), Horváth, Rada, Rajtoral - Bakoš (81. Střihavka), Rezek (90. Hájovský). Trenér: Vrba.

Tomáš Kohout, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít