Fotbalisté Jablonce rozdrtili Příbram 6:0, Sparta ztratila náskok v čele tabulky

Fotbalisté Jablonce zareagovali na debakl z posledního ligového kola na hřišti Plzně nejlepším možným způsobem. V duelu 14. kola Gambrinus ligy přehráli Příbram suverénně 6:0 a po delší době se znovu radují z tříbodového zisku. Hlavním katem Příbramských se stal Michal Hubník, který nasázel hattrick. Utkání mezi Slavií a Brnem skončilo bezbrankovou remízou, o body se s Olomoucí podělila také vedoucí Sparta.

Fotbalisté Jablonce se radují z jedné z branek do sítě Příbrami

Fotbalisté Jablonce se radují z jedné z branek do sítě Příbrami | Zdroj: ČTK

Jablonec v minulém kole podlehl Plzni vysoko 1:6, dnes to však byli právě svěřenci trenéra Skuhravého, kdo zostudil soupeře šesti vstřelenými brankami. Tím, kdo vnesl klid do jabloneckých řad, byl Michal Hubník, který stál už v 6. minutě na konci hezké kombinace a přesnou střelou nedal brankáři Hruškovi šanci. Stejně úspěšný byl o chvíli později Třešnák, k němuž se odrazil míč po trestném kopu Čížka, a tak Jablonec vedl 2:0.

Po půlhodině hry přidal třetí branku Hubník, který svou druhou trefou v zápase naznačil, jakým směrem se bude zápas ubírat. Definitivní rozpad příbramské hry přinesl úvod druhé půle, kdy se v rozmezí dvou minut trefili Beneš s Vaňkem.

Jednoznačná převaha domácích později vyústila ještě v šestý gól v síti neškodných Středočechů. Aktivní Michal Hubník zkompletoval v 75. minutě hattrick a pečetil konečné skóre 6:0 ve prospěch Jablonce. Dnešní vítězové se po vysoké výhře posouvají na sedmou příčku ligové tabulky, poražená Příbram zůstává na předposledním, sestupovém místě.

V Edenu branka nepadla

Slavia byla během utkání s Brnem nebezpečnějším celkem, střelecká efektivita "sešívaných" však byl nulová. Domácí tak potvrzovali, že se jim před vlastními fanoušky nedaří skórovat – v průběhu letošního ročníku zatím na domácím stadionu rozvlnili síť soupeře pouze čtyřikrát.

V první půli se z dálky neprosadil Nitrianský, v 19. minutě uhasila nebezpečí po Škodově hlavičce brněnská obrana. Gólem neskončila ani dorážka Proška a seriál zahozených šancí Pražanů pokračoval v Edenu také v dalších minutách. Unikající Juhar totiž nedokázal přehodit brankáře Hladkého, strážce hostující svatyně ve druhém poločase vychytal také z dobrého místa zakončujícího Koreše.

Gólem neskončily ani pokusy Juhara se Škutkou, a tak se oba celky rozešly smírně. Brno v utkání nepředvedlo směrem do ofenzivy téměř nic, proto jsou jeho hráči s bezbrankovou remízou jistě spokojenější než slávisté, kterým patří po 14. kole třinácté místo v ligové tabulce. Zbrojovka je desátá.

Sparta remizovala v Olomouci

Fotbalisté Sparty chtěli po sobotním vítězství Plzně získat zpátky sedmibodový náskok v čele tabulky, proti však tentokrát byli hráči Olomouce, kteří dokázali s ligovým lídrem uhrát cennou remízu. Sigma do utkání nastoupila pod vedením staronového kouče Zdeňka Psotky.

V úvodu nedělního klání byli mírně aktivnější Pražané, do vedení se však už v 10. minutě dostali Olomoučtí. Postaral se o to Martin Doležal, který před brankou soupeře úspěšně zpracoval míč a následně otevřel skóre. Domácí útočník byl o chvíli později blízko také druhé vstřelené brance, z dobré pozice ale tentokrát brankáře Vaclíka nepřekonal.

Míč na kopačkách měli častěji sparťané, výraznější šanci si však dlouho vypracovat nedokázali. Povedlo se jim to až ve 39. minutě, kdy svou příležitost dokázal využít Josef Hušbauer. Ten zúročil povedenou přihrávku Lafaty, který přesným pasem vyslal hostujícího záložníka za domácí obranu – 1:1.

Ve druhém poločase zvýšili aktivitu Olomoučtí, zápas ale pokračoval bez výraznějších šancí. Pražané se snažili hrozit rychlými protiútoky, žádný z nich však nenadělal Hanákům zásadní potíže. V zápase už další branka nepadla, a tak Sparta remizovala s Olomoucí 1:1.

Svěřenci Vítězslava Lavičky jsou i nadále v čele Gambrinus ligy, jejich náskok před Plzní se ale ve 14. kole o dva body ztenčil. Olomoucká Sigma je se ziskem 17 bodů osmá.

14. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - 1. FK Příbram 6:0 (3:0)
Branky: 6., 32. a 76. Hubník, 20. Třešňák, 47. Beneš, 49. Vaněk. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Dobrovolný. ŽK: Krbeček. Diváci: 2022.

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 0:0
Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Urban. ŽK: Gecov - Pašek, Lutonský. Diváci: 4407.

Sigma Olomouc - Sparta Praha 1:1 (1:1)
Branky: 10. Doležal - 39. Hušbauer. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Pospíšil. ŽK: Schulmeister, Houska - Dočkal. Diváci: 7588.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít