Fotbalisté Jablonce se dostali na první místo, Příbram stále čeká na výhru

Fotbalisté Jablonce vyhráli v 8. kole Gambrinus ligy na hřišti Slovácka 1:0 a nejméně do nedělního zápasu Plzně soutěž vedou. Jediným týmem v lize bez vítězství je Příbram, která remizovala s Českými Budějovicemi 1:1.

Utkání Příbrami s Českými Budějovicemi nabídlo hlavně boj

Utkání Příbrami s Českými Budějovicemi nabídlo hlavně boj | Zdroj: ČTK

1. FC Slovácko - Baumit Jablonec 0:1 (0:0)

Po bezbrankovém prvním poločase, který vyzněl herně jednoznačně lépe pro domácí, se po přestávce obraz hry zcela změnil. Jablonec si vypracoval několik šancí, ze kterých ale skóroval jen jednou.

V 57. minutě se prosadil dorážkou zblízka Lafata a rozhodl tak o tom, že se Jablonec posunul nejméně do neděle o bod před Plzeň a Spartu na první místo. Slovácko poprvé po čtyřech utkáních pod trenérem Habancem nebodovalo.

Branka: 57. Lafata. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Kocián. ŽK: Valenta, Kubáň - Čížek, Špit. Diváci: 4483.

1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 1:1 (1:0)

Utkání dvou týmu ze spodku tabulky nenabídlo žádnou velkou fotbalovou podívanou. Domácí dlouho vedli, když předvedli ve 12. minutě jedinou pohlednou kombinaci zápasu, kterou zakončil Petr Trapp.

České Budějovice byly dlouho bezradné, přesto dokázaly vyrovnat. V 80. minutě totiž protlačil po rohovém kopu míč do sítě Tomáš Řepka. Oba týmy tak mají v tabulce pět bodů a jsou jen o skóre lepší než poslední Teplice. Ty ale mají nedělní zápas s Plzní k dobru.

Branky: 12. Trapp - 80. Řepka. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Tacina. ŽK: Hájovský, Mareš, Trapp - Řepka, Lengyel.

Martin Charvát, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít