Fotbalisté Jablonce smetli doma Baník Ostrava 4:0

Úvodní zápas čtvrtého kola letošní Gambrinus ligy měl jasného vítěze. Jablonec rozdrtil na domácím trávníku nevýrazný Baník Ostrava 4:0. Hattrick zaznamenal David Lafata. Ostravskému celku nepomohla k bodům ani nejnovější posila, útočník Svěrkoš.

Fotbalisté Jablonce si s Baníkem poradili lehce

Fotbalisté Jablonce si s Baníkem poradili lehce | Zdroj: ČTK

Přitom to byl právě on, kdo se jako první v utkání trefil do sítě. Už ve třetí minutě byl u centru od lajny dřív než domácí gólman Špit a skóroval, jenomže jeho trefa nebyla kvůli spornému postavení mimo hru uznána.

Potom už ale přebrali otěže utkání domácí hráči. Nejprve zahrozil po Jarolímově centru na zadní tyči Kopica, jeho střelu musel z brankové čáry vykopávat Řezník. Jen pár minut nato se Kopica dostal do další gólové pozice, jeho hlavičku ale vytěsnil mimo Pietrzkiewicz.

Ve třiatřicáté minutě už ale udeřilo. Ve skluzu na malém vápně našel Zábojníkův centr Lafata a s přehledem poslal balón za záda ostravského gólmana. Jablonci to ale zdaleka nestačilo a za dalších osm minut přidal druhou branku, když šestý jablonecký roh usměrnil s trochou štěstí do branky domácí stoper Beneš.

V závěru prvního poločasu se mohl mezi střelce podruhé v utkání zapsat Lafata, jeho technická střela z patnácti metrů šla ale těsně nad.

Střeleckou chuť si ale domácí snajper o přestávce v kabině nezapomněl a v sedmapadesáté minutě zvýšil náskok Jablonce už na 3:0, i když s obrovským kusem štěstí. Kopicův centr totiž Pietrzkiewicz vyboxoval právě do Lafaty, od kterého se míč odrazil do brány hostí.

Baník mohl hned o minutu později snížit, když Svěrkoš přiťukl balón Fantišovi a jeho dělovku do pravého horního růžku musel mimo tři tyče vyrážet domácí brankář Špit.

Jablonečtí ale hráli v obrovské pohodě a hostující gólman musel být neustále ve střehu. Lafatovu hattricku ale nakonec stejně nezabránil. V devětaosmdesáté minutě vytěsnil sice Jarolímovu střelu nad břevno stoper Marek, na dorážku Lafaty už byli ale všichni krátcí.

Jablonec tak navázal na předchozí vynikající výkon z utkání proti Bohemians 1905, kde vstřelil dokonce ještě o jeden gól více. Naopak Baník v nové sezoně stále tápe, nezískal zatím ani bod.

Dnešní vítězství bylo také krásnou oslavou pro trenéra Františka Komňackého, který odkoučoval dvousté utkání v naší nejvyšší soutěži.

4. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Baník Ostrava 4:0 (2:0)

Branky: 34., 57. a 89. Lafata, 41. Beneš. Rozhodčí: Adam - T. Kovařík, Štěrba. Žluté karty: Loučka - Svěrkoš, Pietrzkiewicz, Kraut. Diváci: 3650.

Jablonec: Špit - Zábojník (77. Štochl), Pavlík, Beneš, Jablonský - Kopic (71. O. Vaněk), Loučka, Jarolím, Piták (85. Třešňák), Kovařík - Lafata.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Řezník, Marek, Adámik, Vašenda - Poliaček, Lukeš, Droppa (88. Greguš), Fantiš (73. R. Vaněk) - Kraut, Svěrkoš (64. Badaljan).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít