Fotbalisté Jablonce znovu vedou 1. ligu, mistr z Liberce padl v Brně, Plzeň v Příbrami

Fotbalisté Jablonce se po výhře 2:1 nad Českými Budějovicem vrátilii na první místo nejvyšší domácí soutěže, ze kterého sesadili Olomouc. O obrat v utkání 10. kola se postaral kanonýr domácích David Lafata. V dalších utkáních Zbrojovka Brno porazila obhájce titulu z Liberce 2:1, Teplice přehrály Jihlavu 3:1 a Plzeň překvapivě nestačila na Příbram, prohrála 0:1.

Zleva Tomáš Řepka z Dynama České Budějovice a David Lafata z Baumitu Jablonec

Zleva Tomáš Řepka z Dynama České Budějovice a David Lafata z Baumitu Jablonec | Zdroj: ČTK

Baumit Jablonec - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:1)

David Lafata ve 24. minutě odpověděl na gól Jakuba Řezníčka a v 87. minutě se trefil z penalty. Na konci zápasu neudržel své emoce na uzdě obránce Dynama Tomáš Řepka, který dostal za dvě žluté červenou kartu. Severočeši budou definitivně první až po skončení duelu v Příbrami, která hraje s Plzní.

00:00 / 00:00

Jablonecký David Lafata po utkání s Českými Budějovicemi

„ Za druhý poločas jsme si výhru zasloužili. V prvním jsme se trápili, ve druhém jsme měli šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Pak jsme tedy dali gól z penalty. Já si myslím, že byla, protože jsem byl stažený za dres. Nebylo tam o čem diskutovat,“ popisuje David Lafata.

Branky: 24. a 87. z pen. Lafata - 11. Řezníček. Rozhodčí: Franěk - Nádvorník, Jiřík. ŽK: Zoubele, Čížek - Lengyel, Markovič, Hudson, Táborský, Řepka. ČK: 87. Řepka. Diváci: 2018.

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 2:1 (0:0)

Od začátku utkání hrálo Brno aktivněji, což vyústilo v 57. minutě v první branku zápasu. Domácí poslal do vedení Pavel Zavadil. Jenže o 20 minut později bylo srovnáno.

Mistrovskému Liberci pomohlo zaváhání gólmana Radka Petra, který si za svá záda srazil Bosančičovu střelu. Následně dostal hostující Lukáš Vácha za hrubý faul červenou kartu a domácí přesilovku využili. Ve 2. minutě nastavení dal vítěznou branku Daniel Přerovský.

Trenér Liberce Jaroslav Šilhavý po zápase v Brně

Podle trenéra Slovanu Jaroslava Šilhavého, se týmu dlouhodobě nedaří hlavně kvůli špatnému finálnímu řešení gólových situací. „Určitá nervozita je. Do zápasu jsme šli odhodlaní, ale bohužel nám nejdou koncovky a pak se trápíme i vzadu.“

Branky: 57. Zavadil, 90.+2 Přerovský - 78. Bosančič. Rozhodčí: Jílek - Košec, Tacina. ŽK: Šoljič - Vácha, Šural. ČK: 86. Vácha. Diváci: 3001.

FK Teplice - Jihlava 3:1 (1:1)

Teplice se trefily už v 10. minutě, kdy Jakub Podaný přihrával Egonu Vůchovi a druhý jmenovaný se dokázala prosadit přízemní střelou k tyči. 3 minuty před koncem první půle ale Jihlava vyrovnala, trefil se Stanislav Tecl. Ale domácí se nenechali rozhodit. K Vůchovi se po hodině hry přidal Marek Jarolím a ve druhé minutě nastavení ještě Jakub Podaný.

Branky: 10. Vůch, 60. Jarolím, 90.+2 Podaný - 42. Tecl. Rozhodčí: Kocourek - Wilczek, Vysloužil. ŽK: Vůch, Rosa - Masopust, Rada, Šourek. Diváci: 2650.

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)

Stejně jako před rokem si v 10. Kole letošního ročníku Příbram poradila s Plzní. Tři body zůstanou ve středočeském městě díky Jiřímu Marešovi, který se trefil v 17. minutě. Domácí trenér Karol Marko se svými hráči slavil výhru Příbrami po půl roce. Vděčí za ní hlavně brankáři Aleši Hruškovi, který předvedl skvělý výkon.

Branka: 17. Mareš. Rozhodčí: Příhoda - J. Paták, Hájek. ŽK: Divíšek, Dejmek - Procházka, Šlapák, Limberský. Diváci: 2800.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít