Fotbalisté Jablonce ztratili, Hradec zdramatizoval boj o záchranu

Fotbalisté Jablonce v 19. kole první ligy jen remizovali 1:1 v Jihlavě a promarnili možnost posunout se na druhé místo. Na opačném konci tabulky poslední Hradec Králové vyhrál na Slovácku 1:0 a po prohře Liberce s Teplicemi 0:2 se na patnáctý Slovan bodově dotáhl. Oba celky tak od příček zajišťujících záchranu dělí tři body.

Jablonečtí fotbalisté (v zeleném) vedení na jihlavské půdě neudrželi

Jablonečtí fotbalisté (v zeleném) vedení na jihlavské půdě neudrželi | Zdroj: ČTK

Jablonec vedl na Vysočině po brance Crnkiče z 32. minuty, po přestávce ale premiérovým zásahem v české lize vyrovnal Šulek a po 358 minutách ukončil čekání Jihlavy na gól.

Třetí Severočeši, kteří navíc posledních osm minut hráli bez vyloučeného Mingazova, tak za druhou Spartou zaostávají o bod, obhájce titulu má navíc nedělní zápas s Duklou k dobru.

Hradec za výhrou nasměroval už v 7. minutě Aleš Čermák a v prvním poločase ho několika dobrými zákroky podržel také brankář Tomáš Koubek. Východočeši si tak připsali teprve třetí výhru v sezoně, dvě z toho ale přišly proti Slovácku.

Na výhru Hradce nedokázal odpovědět předposlední Liberec, který byl sice proti Teplicím aktivnější, ale selhal v koncovce. Frýdek dvakrát netrefil prázdnou branku, zatímco hosté udeřili z ojedinělých šancí, když se v první půli pěkným volejem trefil Vachoušek a v závěru přidal druhou branku Vůch.

Brankář Liberce Ondřej Kolář inkasuje druhý gól v duelu s Teplicemi | Foto: ČTK

Teplice si tak připsaly na desátý pokus první venkovní výhru, naopak Liberec prohrál i třetí jarní zápas a na předposlední příčce má 15 bodů jako Hradec. Od čtrnáctých Českých Budějovic, které při premiéře nového kouče Františka Cipra prohrály 1:4 v Mladé Boleslavi, dělí oba celky tři body.

Černou sérii ukončili také Bohemians 1905, když si poradili 3:1 s Příbramí. Klokani hráli od 50. minuty přesilovku po vyloučení Tomáše Zápotočného, po jehož faulu navíc Marek Jarolím neproměnil penaltu.

Jedinou branku hostů dal v Ďolíčku Roman Bednář, který se tak trefil i ve druhém zápase po příchodu ze Sparty.

19. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 4:1 (1:1)
Branky: 75. a 82. Skalák, 2. Wágner, 89. Navrátil - 28. Machovec. Rozhodčí: Hrubeš - Mokrusch, Černý. ŽK: Magera, Wágner - Michal Škoda, Hála, Hanzlík. Diváci: 2648.

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 3:1 (1:1)
Branky: 12. Škerle, 73. Jindřišek, 83. Mikuš - 34. Bednář. Rozhodčí: L. Kovařík - Pospíšil, Štěrba. ŽK: Šírl - Zeman. ČK: 50. Zápotočný (Příbram). Diváci: 4472.

Vysočina Jihlava - Baumit Jablonec 1:1 (0:1)
Branky: 54. Šulek - 32. Crnkič. Rozhodčí: Lerch - Wilczek, Hájek. ŽK: Šulek, Kučera, - Kopic, Greguš, Mingazov. ČK: 82. Mingazov. Diváků: 3011.

1. FC Slovácko - Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branka: 7. A. Čermák. Rozhodčí: Jílek - Urban, Vaňkát. ŽK: Košút, Heča - P. Černý, Štípek, A. Čermák. Diváci:3954.

Slovan Liberec - FK Teplice 0:2 (0:1)
Branka: 13. Vachoušek, 90. Vůch. Rozhodčí: Proske - Kordula, Caletka. ŽK: E. Brabec - Jablonský, Potočný, Lüftner, Ljevakovič. Diváci: 4111.

Viktoria Plzeň - Slavia Praha odloženo kvůli onemocnění hráčů Plzně.

ČTK, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít