Fotbalisté Jihlavy vyhráli v Teplicích, Slavia zvítězila po sedmi kolech

Sobotní odpoledne nabídlo 5 zápasů 13. kola nejvyšší fotbalové soutěže. Překvapivou výhru si připsali fotbalisté Vysočiny Jihlava, kteří vyhráli na hřišti Teplic a odskočili ze sestupových pozic. Na 15. místo spadly České Budějovice po prohře na Dukle. Pražská Slavia vyhrála po sedmi kolech.

Záložník Jihlavy Vladimír Kukoľ předskakuje teplického Kroba

Záložník Jihlavy Vladimír Kukoľ předskakuje teplického Kroba | Zdroj: ČTK

Teplice s Jihlavou v historii české nejvyšší soutěže ještě neprohrály a vždy vstřelily Vysočině minimálně 3 branky, to se jim ale tentokrát nepovedlo. Na 2 vedoucí góly Jihlavy stihli domácí zareagovat, v 83 minutě ale Mešanovič potrestal chybu brankáře Teplic Grigara a rozhodl o výhře hostů 3:2.

Výsledkem 3:2 skončil i zápas Slavie s Příbramí, tentokrát se ale radovali domácí. Na gól domácího kapitána Latky z penalty odpověděl ještě do přestávky Zápotočný. Na gól Bílka na 2:1 zase reagoval nejlepší střelec Příbrami Řezníček.

Až v 88. minutě si na centrovaný míč naskočil v pokutovém území střídající Bekim Balaj a rozhodl o výhře Slavie 3:2. Domácí fanoušci se radují z plného bodového zisku po sedmi kolech, Příbram naopak poprvé prohrála pod novým trenérem Tobiášem.

Beauguel dal gól za 51 sekund

Pouhých 823 diváků sledovalo zápas pražské Dukly s Českými Budějovicemi, ve kterém padl nejrychlejší gól probíhajícího ročníku. Postaral se o něj Jean David Beauguel už po 51 sekundách hry.

V úvodu druhého poločasu zvýšil domácí vedení Albiach a domácí neznervóznil ani kontaktní gól budějovického Lengyela. V 81. minutě pojistil Michael Krmenčík domácí vítězství 3:1. Fotbalisté Českých Budějovic po prohře spadli na sestupovou 15. pozici.

Sledovali jsme ONLINE: Plzeň porazila Spartu 2:0, ligu vede o 4 body

Poslední v tabulce je Hradec Králové, který prohrál posedmé v řadě na hřišti Baníku Ostrava. Během prvního poločasu se dvěma přesnými střelami prosadil domácí záložník Daniel Holzer, branka hradeckého Pavla Dvořáka po hodině hry stačila pouze na snížení na konečných 2:1 pro Baník.

Kapitán Slovácka Libor Došek se po karetním trestu vrátil do sestavy svého týmu a zajistil mu 3 body. V 75. minutě zápasu na půdě brněnské Zbrojovky přesně zakončil Hlúpikovu přihrávku a svým desátým gólem v sezoně rozhodl o nejtěsnějším vítězství hostů.

13. kolo první fotbalové ligy:
Teplice - Jihlava 2:3 (0:1)
Branky: 54. Mahmutovič, 76. Jablonský - 40. Kukol, 67. Kučera, 84. Mešanovič. Rozhodčí: Paták - Vlasjuk, Mokrusch. ŽK: Takács, Jablonský - Kukol, Fulnek. Diváci: 3321.

Baník Ostrava - Hradec Králové 2:1 (2:0)
Branky: 22. a 39. Holzer - 61. Dvořák. Rozhodčí: Lerch - Mencl, Kubr. ŽK: Pavlenka - Koubek, A. Čermák, Halilovič. Diváci: 4086.

Slavia Praha - 1. FK Příbram 3:2 (1:1)
Branky: 37. Latka z pen., 46. Bílek, 87. Balaj - 45. Zápotočný, 68. Řezníček. Rozhodčí: Pechanec - Hock, Hrabovský. ŽK: Boudjemaa - Zeman, Hájovský, Neves. Diváci: 4123.

FC Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0).
Branka: 75. Došek. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Kotík. ŽK: Šumolikoski, Kalouda. Diváci: 3322.

Dukla Praha - Dynamo České Budějovice 3:1 (1:0)
Branky: 1. Beauguel, 53. Néstor, 81. Krmenčík - 66. Lengyel. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Kříž. ŽK: Kladrubský, P. Novák (oba Č. Budějovice). Diváci: 823.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít