Fotbalisté Juventusu zvítězili nad Interem Milán a zůstávají neporaženi

V italské Serii A je stále jeden tým, který v letošní sezoně dosud nezažil hořkost porážky. Juventus Turín totiž porazil v 29. kole nejvyšší italské fotbalové soutěže Inter Milán 2:0 a v tabulce je stále druhý. Na vedoucí AC Milán, který přišel na tři až čtyři týdny o obránce Thiaga Silva kvůli zranění stehenního svalu, ztrácí čtyři body.

Juventus' Alessandro Del Piero (R) challenges Yuto Nagatomo of Inter Milan during their Serie A soccer match | Zdroj: Reuters

Šlágr 29. kola mezi Juventusem a Interem měl náboj od samého počátku, šancí bylo na obou stranách dost, ale gólem neskončila ani ta největší, kterou si vytvořil Diego Milito. Domácí fanoušky tak rozjásal až po přestávce Cáceres, který se prosadil v 57. minutě hlavou po rohovém kopu.

Obrovskou šanci pojistit vedení Juventusu měl dvacet minut před koncem Vučinič, ten ale selhal, a o konečnou podobu výsledku se tak postaral sedmatřicetiletý veterán Del Piero, který si připsal premiérovou trefu v letošní sezoně.

Dál se trápí fotbalisté Ceseny, jejíž dres obléká i český hráč Daniel Pudil. Na domácím hřišti dokázala Cesena v utkání s Parmou dvakrát zvrátit nepříznivý vývoj, na víc než remízu 2:2 ale síly neměla.

Třetí v tabulce zůstává Lazio Řím, které se doma v duelu s Cagliari dlouho trápilo, nakonec ale vybojovalo nejtěsnější možnou výhru 1:0. Výhru zajistil Laziu až dvě minuty před koncem zápasu Diakité.

Neapol na domácím trávníku neudržela dvoubrankový náskok a s Catanií jen remizovala 2:2, když hostující celek stihl oba góly vstřelit v posledních patnácti minutách. Chievo i s Kamilem Vackem v sestavě remizovalo se Sienou 1:1.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

Bergamo - Boloňa 2:0 (50. Gabbiadini, 90.+1 Tiribocchi), Cesena - Parma 2:2 (46. Santana, 53. Del Nero - 40. Floccari, 61. Paletta), Chievo - Siena 1:1 (9. Acerbi - 51. Destro), FC Janov - Fiorentina 2:2 (20. Belluschi, 89. Palacio - 31. Montolivo, 69. Natali), Lazio Řím - Cagliari 1:0 (88. Diakité), Neapol - Catania 2:2 (61. Džemaili, 67. Cavani - 74. Spolli, 85. Lanzafame), Novara - Lecce 0:0, Juventus Turín - Inter Milán 2:0 (57. Cáceres, 71. Del Piero).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít