Fotbalisté Levante překvapivě podlehli nováčkovi z Granady 1:2

Překvapení se zrodilo v 17. kole španělské fotbalové Primera División. Levante v něm podlehlo nováčkovi z Granady 1:2. První domácí porážku v sezoně zaznamenalo Atlético Madrid, se Sevillou prohrálo 0:2.

Fotbalisté Levante jsou překvapivými lídry španělské Primera División

Fotbalisté Levante jsou překvapivými lídry španělské Primera División | Zdroj: Reuters

Granada vstřelila oba góly na trávníku Levante už v prvním poločase, v 35. minutě poslal hosty do vedení obloučkem Guilherme Siqueira. Těsně před poločasem přidal druhou branku do sítě Levante z dorážky Abel.

Domácí dokázali v 60. minutě už jen korigovat výsledek zásluhou Koného.

I přes porážku ale zůstává Levante na čtvrtém místě tabulky, jeho ztráta ne vedoucí Real Madrid ale po včerejšku narostla už na jedenáct bodů.

Městský rival Levante, Valencie, porazil na domácím hřišti Málagu 2:0, a upevnil si tak třetí pozici v tabulce španělské nejvyšší soutěže.

Letošní domácí neporazitelnost fotbalistů Atlética Madrid ukončila Sevilla, která svěřence trenéra Gregoria Manzana porazila 2:0.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Atlético Madrid - Betis Sevilla 0:2 (55. Pozuelo, 90. Santa Cruz), Granada - Levante 2:1 (35. Siqueira z pen., 45. Abel - 60. Koné), Pamplona - Villarreal 2:1 (75. Balde, 83. Sergio - 64. Rubén), Santander - San Sebastian 0:0, Valencie - Málaga 2:0 (36. a 61. Soldado).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít