Fotbalisté Liberce a Baníku Ostrava vypadli z domácího poháru

Fotbalisté Baníku Ostrava a Liberce nestačili v Poháru České pošty na druholigové týmy. Baník prohrál v Ústí nad Labem 0:2 a Liberec v Praze podlehl Viktorii Žižkov po penaltách. Po devadesáti minutách skončilo utkání 2:2. Do osmifinále naopak postoupil ze 3. kola obhájce triumfu Jablonec. V Hradci Králové porazil lídra druhé ligy 1:0.

Utkání 16. kola první fotbalové ligy Viktoria Žižkov - 1. FK Příbram 4. prosince v Praze. Lukáš Bodeček (vpravo) ze Žižkova a Zdeněk Koukal z Příbrami | Zdroj: ČTK

Ostravští fotbalisté naznačili v posledním ligovém kole vzestup formy, když překvapivě porazili Liberec 3:0, ale dnes v Ústí nad Labem na své soupeře nestačili. V 10. minutě vstřelil vlastní branku Engelmann a o deset minut později zvýšil na 2:0 Pavlata.

Ve druhém poločase se Severomoravané zlepšili, ale stříleli jen do brankové konstrukce soupeře a skončili ve třetím kole stejně jako v minulé sezoně.

Slovan Liberec šetřil v Praze proti Viktorii Žižkov opory, trenér Jaroslav Šilhavý nechal odpočívat kapitána Kováče, Keliče, Kušníra, brankáře Kováře. Přesto šli Severočeši do vedení. Tvrdou střelou se prosadil Kalitvincev.

Domácí ale ještě do konce prvního poločasu skóre otočili, když se trefili Bartl a následně hlavou Dressler. Liberec pak srovnal vlastním gólem Hejného a rozhodovaly penalty. V nich byli lepší žižkovští a postoupili do dalšího kola Poháru České pošty.

3. kolo fotbalového Poháru České pošty:
FK Ústí nad Labem - Baník Ostrava 2:0 (2:0)
Branky: 10. vlastní Engelmann, 20. Pavlata
Rozhodčí: Ochotnický
Sestava Ostravy: Bárta - Kraut, Frydrych, Baránek, Sukup - Hable - Engelmann, Lukeš (68. Milosavljev), Droppa, Holzer (46. Šichor) - Petrus (64. Rolinc). Trenér: Svědík

Viktoria Žižkov - Slovan Liberec 2:2 (2:1), na penalty 5:4
Branky: 33. Bartl, 44. Dressler - 25. Kalitvincev, 68. vlastní Hejný. Rozhodující penalta: Škoda Rozhodčí: Jílek
Sestava Liberce: Hroššo - Coufal, Karišik, Pimpara, Frýdek - Hušek, Sackey (46. Pavelka) - Šural, Rybalka, Kalitvincev (65. Delarge) - Hadaščok (78. Rabušic). Trenér: Šilhavý

FC Hradec Králové - Baumit Jablonec 0:1 (0:1)
Branka: 42. Třešňák. Rozhodčí: Franěk.
Sestava Jablonce: Špit - Kubista, Kysela, Beneš, Novák - Zoubele, Loučka, Vaněk (78. Vošahlík), Kopic - Vukadinovič (69. Čížek), Třešňák (85. Rossi). Trenér: Skuhravý

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít