Fotbalisté Liberce čtyřmi góly v závěru rozstříleli Žižkov a vedou ligu o čtyři body

Fotbalisté Liberce zvítězili ve 26. kole Gambrinus ligy díky povedenému závěru nad Viktorií Žižkov 4:0. Slovan zvýšil díky výhře svůj náskok před druhou Spartou na čtyři body. Pražský tým má ale nedělní duel v Mladé Boleslavi k dobru. V dalším zápase porazila Dukla ostravský Baník 4:1.

Lukáš Vácha (uprostřed) z Liberce se raduje se spoluhráči z třetího gólu

Lukáš Vácha (uprostřed) z Liberce se raduje se spoluhráči z třetího gólu | Zdroj: ČTK

Severočeši se na jasnou výhru nadřeli až v posledních sedmnácti minutách. Když už se pomalu začínalo zdát, že Liberec v mistrovských dostizích senzačně klopýtne, spasil ho v 73. minutě Breznaník.

Slovenský středopolař napálil za vápnem odražený míč a přízemní střela skončila přesně u tyče. Domácí záložník si připsal třináctý gól v sezoně.

00:00 / 00:00

Utkání v Liberci sledoval Jan Kaliba

Jakoukoli naději na zvrat sebral Viktorii následným vyloučením Šťastný. V 82. minutě zvýšil po Breznaníkově akci Musiol a rozloženým hostům pak ještě zasadili další dva gólové údery Rabušic a uzdravený Fleišman.

Slovan Liberec - Viktoria Žižkov 4:0 (0:0)

Branky: 73. Breznaník, 82. Musiol, 88. Rabušic, 89. Fleišman. Rozhodčí: R. Hrubeš - Chytil, Makovička. ŽK: Bosančič, Vácha, Rabušic - Šťastný. ČK: 76. Šťastný. Diváci: 5235.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít