Fotbalisté Liberce dostali v EL zatím nejvíce červených karet ze všech týmů

Fotbalisté Liberce možná překvapují v této sezoně Evropské ligy i sami sebe. Večer je čeká boj o první místo ve skupině H na stadionu španělské Sevilly. Jedné věci se ale budou muset vyvarovat. Zatím všechny tři zápasy základní fáze totiž dohrávali po vyloučení o deseti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberec Pavelka | Zdroj: ČTK

"Nemyslím si, že bychom byli nedisciplinovaný tým. Jsou tam horké hlavy, třeba Ondra Kušnír, který se nechá unést, byť už má zkušeností na rozdávání,“ říká trenér Jaroslav Šilhavý a zmiňuje pravého obránce svého týmu, který ale zatím červenou kartu neviděl.

Za to už dostal dvě žluté a další by pro něj znamenala stop pro důležité následující utkání proti Freiburgu. S velkou pravděpodobností tak večer nenastoupí. Obecně se ale kouč Liberce snaží na tomto problému s hráči pracovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Liberec nastoupí v Seville proti tamnímu FC v rámci Evropské ligy

"Samozřejmě pohovory, ale myslím, že každý ví, o co jde, a ty velké zápasy nás ještě čekají. Pak Freiburg a Estoril. To je pro nás obrovská šance a chceme se o ni poprat a asi by byla hloupost, kdyby ti kluci udělali nějakou nepřístojnost, pustili ty emoce, nechali se vyloučit nebo dostali žlutou kartu. Z tohoto pohledu si myslím, že jsou kluci rozumní a že to zvládneme," doufá Jaroslav Šilhavý, že Liberec nerozšíří karetní bilanci o další červenou.

Mimochodem v tomhle ohledu je severočeský tým na špici v celé Evropské lize. Jedno vyloučení má za sebou už i defenzivní štít Slovanu Isaac Sackey. Devatenáctiletý fotbalista z Ghany dokáže zahrát vynikající zápasy, se zbytečnými fauly má ale problémy.

"Od začátku se s tím potýká, ty zkušenosti mu chybí a je to složité. Musí si to takhle protrpět. Věřím tomu, že už se také trochu lepší. Už ani v těch ligových zápasech nedostal žlutou, takže snad ano," věří trenér Slovanu Jaroslav Šilhavý. Sackey to může dokázat i ve večerním utkání, které začne v Seville pět minut po deváté hodině.

Mirko Vasić, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme