Fotbalisté Liberce otočili duel v Ostravě a vedou ligu

Fotbalová Gambrinus liga má opět nového lídra. Díky vítězství 3:1 v Ostravě v 25. kole se do čela vyhoupl liberecký Slovan, který má jednobodový náskok před druhou Spartou a další čtyři body k dobru na třetí Plzeň.

Výraz Jana Nezmara hovoří jasně. Liberec boj o první místo se Spartou nezvládl

Výraz Jana Nezmara hovoří jasně. Liberec boj o první místo se Spartou nezvládl | Zdroj: ČTK

"Máme to ve svých rukou. Pokud by se nám podařilo všechno vyhrát, tak zůstaneme první, ale myslím, že to ještě bude boj. Pro Spartu i Plzeň to bude zklamání, pokud nezískají titul, takže čekáme útok," řekl po utkání kouč Liberce Jaroslav Šilhavý.

Severočeši přitom do ofenzivně laděného zápasu nevstoupili vůbec dobře. Po chybě v rozehrávce se snažili v 11. minutě ubránit přečíslení čtyř proti dvěma, jenže Droppa našel dobře Kukece a jeho střelu i kvůli těžkému mokrému terénu pustil gólman Bičík za svá záda.

Slovan ovšem stihl už za dvě minuty vyrovnat. Bosančič zakončil svůj smělý individuální průnik střelou, která by patrně brankáře Baranka výrazněji neohrozila, ale míč se otřel o nohu obránce Vašendy a Baranek byl bezmocný.

00:00 / 00:00

Trenér Liberce Jaroslav Šilhavý na téma mistrovský titul

Už ve 20. minutě mohli hosté vést, avšak autor vyrovnávací trefy hlavičkoval zblízka pouze do tyče. Liberec se tak dočkal až o tři minuty později. To skončil závar v domácím pokutovém území přesnou hlavičkou Rabušice takřka z brankové čáry.

I nadále se hrál pěkný kombinační fotbal z obou stran, ale více šancí měli Severočeši. Jednu z nich utnul zatáhnutím nabíhajícího Šurala za dres Marek a následnou penaltu proměnil v gól na konečných 3:1 pro Liberec Štajner.

Snížit ještě mohl nádhernou střelou do šibenice z 18 metrů stoper Jozef Adámik, jeho pokus ale mimo tyče hostující brankář David Bičík vyrazil.

Zatímco Slovan se posunul na první místo tabulky, Baník zůstal na patnácté příčce s dvoubodovou ztrátou na Bohemians, kteří drží poslední nesestupovou pozici.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:3 (1:2)
Branky: 11. Kukec - 13. Bosančič, 22. Rabušic, 68. Štajner z pen. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Mencl. ŽK: Vašenda, Marek, Kukec, Frydrych, Adámik, Vrťo - Janů. Diváci: 4387.

Ostrava: Baránek - Frydrych, Adámik, Vomáčka, Marek - Vašenda (59. Šenkeřík), Droppa - Fantiš (73. Kraut), Greguš, Kukec (73. Vrťo) - Magera. Trenér: Látal.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Breznaník - Janů, Vácha, Bosančič (88. Liška) - Šural (90. Hadaščok), Štajner, Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Radim Sajbot, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít