Fotbalisté Liberce po pěti zápasech v lize vyhráli, Mladou Boleslav porazili 2:0

Bezmála dva měsíce čekal Slovan Liberec na ligovou výhru. V 51. minutě otevřel skóre svojí první trefou v Gambrinus lize Delarge a pojistku pro Severočechy přidal parádní střelou ze třiceti metrů Vácha.

Jiří Štajner a Dzon Delarge se radují z branky do sítě Mladé Boleslavi

Jiří Štajner a Dzon Delarge se radují z branky do sítě Mladé Boleslavi | Zdroj: ČTK

Do první velké příležitosti se dostali hosté, když se po přihrávce Mareše dostal k míči Nešpor, ale proti jeho střele z malého vápna pohotově zasahoval gólman Bičík. Zbytek poločasu se obešel bez výraznějších šancí a diváci v Liberci věřili, že to druhý poločas změní.

A změnil. V 51. minutě se po pohledné kombinaci po ose Štajner, Šural dostal míč až k Delargeovi, který zakončoval do odkryté branky. Zhruba čtvrt hodiny poté si konžský útočník Delarge vyměnil míč s Váchou, který krásnou ranou zvýšil na 2:0. Před koncem utkání ještě Bičík vychytal Johanu, a Severočeši tak vyhráli 2:0.

Obhájce titulu se díky třem bodům z duelu proti Mladé Boleslavi dostal na sedmé místo, ale ve vyrovnané tabulce ztrácí na první místo pouhých šest bodů. Středočeši stále tápou a na dvanácté příčce je od sestupových pozic dělí jen tři body.