Fotbalisté Liberce vstřelili Kirjatu Šmona tři góly a zahrají si play-off EL

Fotbalisté Slovanu Liberec bez problémů zvládli odvetu 3. předkola Evropské ligy, když na hřišti Kirjatu Šmona vyhráli jasně 3:0 a po domácím vítězství 2:1 postoupili do play-off.

Marek Bakoš a David Pavelka se radují z gólu v utkání 3. předkola Evropské ligy na hřišti Kirjatu Šmona | Zdroj: ČTK

Skóre utkání otevřel Pavelka, který proměnil zpětnou přihrávku Coufala. Liberecký záložník prostřelil z hranice šestnáctky domácího brankáře a vnesl na kopačky svých spoluhráčů klid.

Do poločasu měli liberečtí prakticky postupovou jistotu, protože se ve 44. minutě gólově prosadil Šural. Po Folprechtově přihrávce se opřel do míče z pětadvaceti metrů a jeho střelu viděl brankář Haimov až v síti.

Ukázali jsme, že nějakou sílu máme, těší libereckého Pavelku po postupu v EL

Sedm minut po zahájení druhého poločasu potvrdil dobrou formu Bakoš. Po přihrávce Shaly zvýšil střelou podél vybíhajícího gólmana na rozdíl tří gólů.

Liberec byl i ve zbytku zápasu lepším týmem, dobře kontroloval hru a nepoustil Kirjat do žádné gólové šance.

Sledovali jsme ONLINE: Jablonec vyhrál v Kodani a postoupil do play-off Evropské ligy

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Hapoel Kirjat Šmona - Slovan Liberec 0:3 (0:2)
Branky: 33. Pavelka, 44. Šural, 52. Bakoš. Rozhodčí: Mažeika - Šimkus, Kazlauskas (všichni Lit.). ŽK: Ostvind, Kassio, Shamir (všichni Kirjat Šmona). První zápas: 1:2, postoupil Liberec.
Kirjat Šmona: Haimov - Elkayam, Kassio, Gutiérrez, Borcal - Broun (61. Shamir) - Bruno, Ostvind (54. Mizrachi), Rochet (78. Shukrani), Abed - Chukwuma. Trenér: Hassarmi.
Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Pavelka, Folprecht - Delarge (76. Sackey), Shala (82. Kerbr), Šural - Bakoš (80. Rabušic). Trenér: Trpišovský.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít