Fotbalisté Liberce vyhráli v Budějovicích 4:0, Ostrava porazila Žižkov

Fotbalisté Liberce opět vedou Gambrinus ligu o čtyři body před Spartou. Slovan na páteční výhru týmu z Letné nad Olomoucí 1:0 odpověděl ve 27. kole jasným vítězstvím 4:0 v Českých Budějovicích. Na opačném konci tabulky se Ostrava dostala ze sestupové pozice na 14. místo. Na domácím stadionu porazila poslední Žižkov 3:1. V dalším sobotním duelu remizovalo Slovácko s Teplicemi 0:0.

Fotbalisté Liberce se radují po výhře 4:0 v Českých Budějovicích

Fotbalisté Liberce se radují po výhře 4:0 v Českých Budějovicích | Zdroj: ČTK

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 0:4 (0:1)

Slovan začal na jihu Čech opatrně, ale ani domácí se do žádných útočných manévrů nepouštěli. Ve 23. minutě fauloval Řepka skluzem Breznaníka a rozhodčí Drábek nařídil penaltu. Tu zahrával Štajner, brankář Daněk vystihl směr a na míč si sáhl, ale gólu nezabránil. Od té doby byl Liberec jednoznačně lepší, ale své šance řešil nepřesně.

Druhý poločas začali aktivně domácí, ale ze série rohů nic nevytěžili. V 59. minutě tak podruhé udeřil Slovan a jeho druhá branka stála za to. Bosančič se při rozehrávání standardní situace z více než třiceti metrů rozhodl pro střelu a zaskočil tím všechny včetně brankáře Daňka. O deset minut později zvýšil opět Bosančič technickou střelou na 3:0. A v 85. minutě přidal čtvrtý gól hostů střídající Hadaščok.

Branky: 59. a 69. Bosančič, 23. Štajner z pen., 85. Hadaščok. Rozhodčí: Drábek - Wilczek, Páral. ŽK: Řezníček, Javorek, Machovec - Breznaník. Diváci: 3337

Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Brezinský, Machovec - Klesa (83. Wermke), Javorek, Němec (58. Hudson), Rýdel (73. Petráň), Sandro - Řezníček. Trenér: Cipro

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Fleišman - Šural, Janů, Štajner, Bosančič (85. Ndemen), Breznaník (79. Hadaščok) - Rabušic (88. Musiol). Trenér: Šilhavý

FC Baník Ostrava - FK Viktoria Žižkov 3:1 (1:0)

V sestavě Baníku se po devíti týdnech objevil uzdravený záložník Martin Lukeš, který měl na výhře svého týmu velký podíl. Druhým hrdinou byl autor dvou gólů Dominik Kraut. V 18. minutě Lukešovu střelu vyrazil Ticháček právě ke Krautovi, který hlavou z malého vápna poslal Baník do vedení.

Šest minut po startu druhého poločasu zmrazil 11 tisíc diváků na Bazalech hostující Kropík, který po chybě obrany vyrovnal. Inkasovaný gól ale tentokrát Ostravu nepoložil. Droppa sice nevyužil stoprocentní šanci opět po akci Lukeše, ale v 59. minutě už se domácí radovali. Po trestném kopu Lukeše skóroval hlavou Magera, který dal svůj první gól po návratu z Anglie. Třetí branku přidal v 78. minutě Kraut.

Branky: 18. a 78. Kraut, 59. Magera - 51. Kropík. Rozhodčí: Královec - Jiřík, Hájek. ŽK: Marek, Lukeš, Greguš - Kropík, Milosavljev, Kiidron. Diváci: 11 113

Ostrava: Baránek - Zawada, Adámik, Vomáčka, Marek - Droppa, Magera (82. Vašenda) - Fantiš, Lukeš (77. Greguš), Kukec (70. Poliaček) - Kraut. Trenér: Látal

Žižkov: Ticháček - Bartl, Kiidron, Kropík, Slodowy - Hílek - Sivrič (46. Kotyza), Sloboda (76. Čermák), Valenta, Milosavljev (60. Jurčo) - Kalod. Trenér: Nádvorník

1. FC Slovácko - FK Teplice 0:0

Slovácko doplatilo na špatnou koncovku a nedalo gól ve čtvrtém z posledních pěti zápasů. V prvním poločase selhal ve dvou příležitostech Volešák, který byl dvakrát sám před brankářem Grigarem, ale v obou případech trefil hostujícího gólmana.

Ve druhém poločase neskórovali ani domácí Došek s Hlúpikem. Hosté sice měli kromě závěrečných dvaceti minut mírnou převahu, do vážné šance se ale nedostali.

Rozhodčí: L. Kovařík - Pelikán, Peřina. ŽK: Kordula, Košút, Hlúpik - Jindráček, P. Lukáš. Diváci: 4457

Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil, Košút, Kubáň - Hlúpik, Daníček, Kordula, Volešák (64. J. Lukáš) - Došek, Pavelka. Trenér: Soukup

Teplice: Grigar - Vondrášek, P. Lukáš, Smejkal, Rosa - Dolejš (82. Stožický), Siva, Vachoušek, Ježdík, Vůch - Jindráček (90. Zoubele). Trenér: Rada