Fotbalisté Liberce začali cestu do LM výhrou, ale neoslnili

Liberečtí fotbalisté zvítězili v úvodním duelu 2. předkola Ligy mistrů nad mistrem Kazachstánu Šachťorem Karaganda 1:0. Jediný gól dal v prvním poločase Vojtěch Hadaščok. Odveta se hraje na hřišti soupeře za týden.

Liberečtí to neměli snadné a tak jako Vojtěch Hadaščok (uprostřed) museli bojovat | Zdroj: ČTK

Úřadující český šampion se do Ligy Mistrů ještě nikdy neprobojoval. Paradoxně nejnadějnější byl vůbec první pokus, kdy v sezóně 2002/2003 hrál Slovan s věhlasným AC Milán. Na San Siru prohrál 0:1, doma zvítězil 2:1 a vypadl. O to více může liberecké mrzet, že AC poté Ligu Mistrů vyhrálo a Liberec byl jeho největší překážkou.

Liberec - Karaganda 1:0 (1:0)

Poprvé se Liberec dostal do šance v 10. minutě, kdy Bosancić ze stoje zpoza pokutového území střílel pár centimetrů vedle pravé tyče. O minutu později předvedla Karaganda dlouhý aut, který hlavičkoval vysoký stoper hostů, ale míč šel nad branku.

Nepříliš urovnaná kombinace ve 24. minutě přinesla Liberci vedení. Štajner si na polovině hřiště vzal míč, křížnou přihrávkou našel Bosanciće, který s pomocí obránců soupeře přihrál Hadaščokovi. Ten se na penaltě otočil a trefil se přesně pod břevno. O minutu později měl po centru ideální příležitost Bosancić, ale ukopl se.

Na libereckém týmu bylo zřejmé, že ve skoro stejné sestavě hrál i na jaře. Po vstřeleném gólu se Severočeši uklidnili, ale do dalších vážných šancí se nedostali.

Oproti veškerým předpokladům se hra ve druhém poločase vyrovnala a hned několikrát uzavřela Karaganda Liberec kolem jeho pokutového území. Největší příležitosti týmu z Kazachstánu přicházely po standartních situacích, a to proto, že výškový průměr jeho hráčů jim k tomu dával velkou možnost.

Jenže se hostům nedařilo dostat míč do sítě, a když už, tak to bylo s faulem, případně z ofsajdu. Liberečtí neměli ve druhé půli ani zdaleka tolik šancí, často ztráceli míč a úroveň jejich výkonu klesla.

Výsledek 1:0 pro Liberec není před odvetou špatný, ale vzhledem k nevyzpytatelnosti soupeře nijak úžasný.

Základní sestava Liberce: Bičík - Kušnír, Nezmar, Kelič, Fleišman - Blažek, Vácha, Janů, Bosančič - Štajner - Hadaščok.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít