Fotbalisté Liverpoolu v Evropské lize skončili, vypadl i Manchester City

Anglické týmy v Evropské lize skončily. Přemožitel Sparty Liverpool hrál v odvetě osmifinále s portugalskou Bragou 0:0 a po porážce 0:1 v prvním zápase vypadl. Manchester City sice porazil Dynamo Kyjev 1:0, ale v úvodním duelu na Ukrajině prohrál 0:2. V Evropské lize dohráli také dva Češi - Tomáš Necid z CSKA Moskva a Michal Kadlec z Leverkusenu. Naopak Marek Suchý ze Spartaku Moskva si čtvrtfinále zahraje. Dál jdou FC Porto, Benfica, Villareal, PSV Eindhoven a Twente.

Evropská liga UEFA

Evropská liga UEFA | Foto: UEFA

Liverpool nedal portugalské Braze gól ani v jednom ze dvou zápasů a přišel tak o poslední reálnou šanci na zisk nějaké trofeje v letošní sezóně. Zatímco pražská Sparta kapitulovala na Anfield Road v 86. minutě, Braga dokázala náporu Liverpoolu, kterému i tentokrát chyběl zraněný kapitán Steven Gerrard, odolat.

Portugalské týmy byly v osmifinále Evropské ligy stoprocentní. Kromě Bragy postoupila také Benfica Lisabon, která vyřadila Paris St. Germain a FC Porto. To i doma porazilo CSKA Moskva, tentokrát 2:1. Český útočník Tomáš Necid odehrál závěrečných 25 minut.

Osmifinále bylo konečnou také pro dalšího českého reprezentanta Michala Kadlece. Leverkusen si do Villarealu vezl prohru 2:3 z prvního duelu a prohrál i ve Španělsku, tentokrát 1:2.

Manchester hrál od 36. minutě bez vyloučeného Maria Balotelliho, ale i v deseti se dostali do vedení gólem Kolarova. Druhou branku, kterou by si domácí vynutili alespoň prodloužení, už ale domácí nedali.

Jeden gól chyběl k prodloužení také Petrohradu proti Twente Enschede. Nizozemský tým si do Ruska přivezl výhru 3:0, takže mu k postupu nakonec stačila i prohra 0:2. Zenit v letošním ročníku Evropské ligy doma pokaždé vyhrál, ale v soutěži přesto končí.

Naopak jiný ruský klub, Spartak Moskva, si postup bez problémů pohlídal. Po výhře 1:0 v Amsterodamu porazil Ajax tentokrát 3:0. V obraně Spartaku nenastoupil Marek Suchý, který měl trest za žluté karty.

Dvojice pro čtvrtfinále Evropské ligy se losují v pátek ve švýcarském Nyonu ve 13 hodin. O hodinu dříve začne los čtvrtfinále Ligy mistrů.

Odvety osmifinále Evropské ligy:

Paris St. Germain - Benfica Lisabon 1:1 (1:1)

Branky: 35. Bodmer - 27. Gaitán. Rozhodčí: Collum (Skot.). První zápas 1:2, postoupila Benfica

Manchester City - Dynamo Kyjev 1:0 (1:0)

Branka: 39. Kolarov. Rozhodčí: Cakir (Tur.). ČK: 36. Balotelli (Manchester). První zápas 0:2, postoupilo Dynamo

Zenit Petrohrad - Twente Enschede 2:0 (2:0)

Branky: 17. Širokov, 38. Keržakov. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). První zápas 0:3, postoupilo Twente

Spartak Moskva - Ajax Amsterodam 3:0 (2:0)

Branky: 21. Kombarov, 30. Welliton, 54. Alex. Rozhodčí: Atkinson (Angl.). První zápas 1:0, postoupil Spartak

FC Porto - CSKA Moskva 2:1 (2:1)

Branky: 1. Hulk, 24. Guarín - 29. Tošič. Rozhodčí: Blom (Niz.). První zápas 1:0, postoupilo Porto

Glasgow Rangers - PSV Eindhoven 0:1 (0:1)

Branka: 14. Lens. Rozhodčí: Schörgenhofer (Rak.). První zápas 0:0, postoupilo PSV

Villarreal - Leverkusen 2:1 (1:0)

Branka: 33. Cazorla, 61. Rossi - 82. Derdiyok. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). První zápas 3:2, postoupil Villarreal

Liverpool - Sporting Braga 0:0

Rozhodčí: Rocchi (It.). První zápas 0:1, postoupila Braga